Україна та Молдова підписали протоколи про спрощення перетину спільного кордону

Зображення: Денис Шмигаль/Telegram

Джерело: Денис Шмигаль у Telegram

Сьогодні, 21 грудня, під час онлайн-зустрічі прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля та прем’єр-міністра Молдови Доріна Речана підписано низку протоколів, які спростять і зменшать час перетину українсько-молдовського кордону для громадян і вантажів.

“Сьогоднішні домовленості не лише активізують торговельно-економічну співпрацю між Україною та Молдовою, а й підвищать ефективність і дієвість пропускних спроможностей кордону із застосуванням найкращих європейських практик. Останнє є особливо важливим у контексті нашого спільного руху до Європейського Союзу”, – наголосив прем’єр-міністр Денис Шмигаль.

Під час онлайн-зустрічі очільники урядів обговорили подальший розвиток логістики. Денис Шмигаль наголосив, що Україна зацікавлена поширювати практику спільного контролю на всі пункти пропуску із сусідніми європейськими країнами: “Це важливо для розширення пропускної здатності та якості прикордонного контролю”.

Прем’єр-міністри України та Молдови також обговорили співпрацю в напрямі європейської інтеграції, зокрема виконання умов у межах передвступних переговорів з ЄС.

13 червня розпочалося засідання Ради Україна-НАТО на рівні міністрів оборони. Глава НАТО Єнс Столтенберг запевнив у посиленні оборонної підтримки нашої держави на тлі триваючого вторгнення РФ.

Під час затримки із погодженням безпекової допомоги Конгресом США, Словенія не зволікала та, ймовірно, таємно спорядила Україні військову допомогу.

У Генеральному штабі ЗСУ повідомили оперативну ситуацію на фронті станом на 22.00 13 червня. За добу відбулося 87 бойових зіткнень. Ситуація залишається напруженою, проте, контрольованою.

13 червня сейм Литви постановив, що до списку призову у країні включатимуть осіб віком від 17 років.

13 червня командувач Сухопутних військ ЗС України генерал-лейтенант Олександр Павлюк повідомив про кількість знищених ворожих засобів повітряної розвідки за тиждень.