Україна в ніч на 30 березня перейде на літній час

У ніч проти неділі, 30 березня, Україна традиційно переведе годинники на літній час. О 03:00 за київським часом стрілки необхідно пересунути на одну годину вперед.

Попри спроби скасувати сезонне переведення годинників, зміни не відбулися. У липні 2024 року Верховна Рада ухвалила закон, який мав залишити країну на зимовому часі. Його підтримали 261 депутат, а в серпні документ направили на підпис президенту Володимиру Зеленському. Проте глава держави закон не підписав.

Україна перебуває у часовому поясі UTC+2, а з переходом на літній час – UTC+3. Переведення годинників досі практикують у більшості країн Європи, Північної Америки та частково в Азії та Африці.

Водночас у багатьох державах Африки, Азії та Південної Америки сезонних змін часу немає. Не переводять годинники і в Росії – а отже, і на тимчасово окупованих нею територіях України, де використовується московський час (UTC+3).

Сезонна зміна часу має вплив на біоритми людини. За словами лікарів, вона може спричиняти стрес, порушення сну та загострення хронічних хвороб.

Однак, у липні 2024 року Академія наук вищої школи України звернулася до Володимира Зеленського з закликом ветувати закон, який скасовує перехід на літній час. Всеукраїнська громадська наукова організація наголосила, що на сьогодні немає авторитетних, визнаних світовою науковою спільнотою досліджень, що переведення годинників має негативний вплив на фізіологічний і психологічний стан людини.

Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що Європейський Союз офіційно оголосив про намір виділити майже 1,9 мільярда євро на військову підтримку України.

У Дніпрі суд виніс вирок жінці, яка намагалася продати свого дворічного сина за мільйон гривень.

На Закарпатті правоохоронці затримали двох чоловіків, які прогулювались селом з радянською символікою. Один із затриманих — священник УПЦ МП.

Національна поліція спільно зі Службою безпеки України викрили чергові схеми ухилення від мобілізації в кількох регіонах країни.

Відеосервіс YouTube заблокував в Україні канали низки підсанкційних осіб, зокрема колишнього радника Офісу президента і блогера Олексія Арестовича.