Україна влітку може отримати перші гроші від заморожених активів РФ: підсумок саміту ЄС

Джерело: підсумкове комюніке саміту ЄС

Україна може отримати перші виплати з прибутків від заморожених в ЄС російських активів вже цього літа. Про це йдеться в офіційному повідомленні про результати саміту ЄС.

“Після ухвалення правових актів ЄС щодо спрямування надзвичайних доходів, що походять від заблокованих активів Росії, для подальшої військової допомоги для України, її оборонної промисловості та її відновлення, Європейська рада сподівається, що перші перерахування будуть здійснені цього літа“, – йдеться у документі.

Крім цього, лідери ЄС доручили Європейській комісії, головному дипломату ЄС та Єврораді продовжити роботу над виділенням Україні додаткового фінансування у розмірі 50 млрд доларів. Це буде у формі кредиту під заставу заморожених російських активів. Ці кошти підуть на військову сферу, підтримку бюджету та відновлення країни.

  • У четвер, 27 червня, в Брюсселі Європейський Союз підписав з Україною угоду про гарантії безпеки.
  • В середу, 26 червня, країни Європейського Союзу погодили пакет санкцій проти Білорусі, щоб спробувати перекрити шлях до уникнення обмежень щодо Росії.
  • В ЄС офіційно погодили запровадження 14-го пакету санкцій проти Росії. Країни ЄС цього разу зосередилися на санкціях проти російського зрідженого природного газу (LNG).

Станом на 16:00, 23 липня, від початку доби на фронті відбулося 83 бойові зіткнення. Ще тривають бойові зіткнення у 17 локаціях. Ворог продовжує найактивніше атакувати на Покровському напрямку.

У Луцьку двоє дітей випали з вікна будинку. Інцидент стався в одному зі спальних районів міста, коли 5-річна дівчинка та 3-річний хлопчик випали з вікна другого поверху.

Двом посадовцям КП “Київський метрополітен” повідомлено підозру у службовій недбалості через підтоплення тунелів між станціями “Деміївська” та “Либідська” взимку.

Результати масштабного дослідження, у межах якого проаналізували стан здоров’я 4,1 мільйона учасників, свідчать, що надмірна вага може стати причиною понад 30 типів онкологічних захворювань.

Двоє інформаторів ФСБ, які діяли на Одещині, отримали 8 років ув’язнення. Вони розвідували місця базування пунктів управління Сил оборони та штаби командування ЗСУ на півдні. Зловмисників затримали “на гарячому” у квітні під час спецоперації.