Україна влітку може отримати перші гроші від заморожених активів РФ: підсумок саміту ЄС

Джерело: підсумкове комюніке саміту ЄС

Україна може отримати перші виплати з прибутків від заморожених в ЄС російських активів вже цього літа. Про це йдеться в офіційному повідомленні про результати саміту ЄС.

“Після ухвалення правових актів ЄС щодо спрямування надзвичайних доходів, що походять від заблокованих активів Росії, для подальшої військової допомоги для України, її оборонної промисловості та її відновлення, Європейська рада сподівається, що перші перерахування будуть здійснені цього літа“, – йдеться у документі.

Крім цього, лідери ЄС доручили Європейській комісії, головному дипломату ЄС та Єврораді продовжити роботу над виділенням Україні додаткового фінансування у розмірі 50 млрд доларів. Це буде у формі кредиту під заставу заморожених російських активів. Ці кошти підуть на військову сферу, підтримку бюджету та відновлення країни.

  • У четвер, 27 червня, в Брюсселі Європейський Союз підписав з Україною угоду про гарантії безпеки.
  • В середу, 26 червня, країни Європейського Союзу погодили пакет санкцій проти Білорусі, щоб спробувати перекрити шлях до уникнення обмежень щодо Росії.
  • В ЄС офіційно погодили запровадження 14-го пакету санкцій проти Росії. Країни ЄС цього разу зосередилися на санкціях проти російського зрідженого природного газу (LNG).

У Запоріжжі внаслідок російського удару загинуло двоє людей, серед яких 14-річна дівчина. Ще дев’ятеро осіб отримали поранення.

NASA запустило “додаток щотижневих досягнень” для своїх співробітників, який дозволить відстежувати їхню продуктивність. Це є частиною зусиль агентства виконати одну з вимог Ілона Маска щодо ефективності роботи уряду.

Сьогодні, 21 березня бюджетний комітет Німеччини погодив виділення додаткових 3 млрд євро на військову допомогу Україні після того, як майбутній канцлер Фрідріх Мерц ухвалив реформи, спрямовані на збільшення інвестицій в оборонну сферу.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 21 березня. Загалом, від початку цієї доби відбулося 124 бойових зіткнення.

Уряд Великої Британії уклав угоду з ірландською компанією Thales на виробництво понад 5 тисяч протитанкових керованих ракет для України.