Україна з Латвією домовилися про спільну роботу над впровадженням 5G
Джерело: Михайло Федоров/Facebook
18 жовтня міністр цифрової трансформації Михайло Федоров повідомив, що Україна підписала меморандум про співпрацю з Міністерством транспорту Латвії з метою запуску 5G у нашій країні.
Зауважується, що сторони зокрема домовилися про спільну роботу над упровадженням 5G в Україні, підтримкою мобільних операторів та відновленням широкосмугового інтернету.
Федоров нагадав, що Латвія одна з перших країн у Європі, котра запустила загальнодоступний 5G.
Обмін досвідом з європейськими колегами дуже цінний для України. Нам потрібно більше інновацій у телеком-інфраструктурі, щоб не відставати від світових трендів і забезпечувати українців якісним зв’язком та інтернетом, — зазначив міністр.
За словами очільника міністерства, співпраця сприятиме швидшій інтеграції України до європейської цифрової екосистеми та допоможе побудувати технологічну телеком-інфраструктуру.
Він також висловив вдячність міністру транспорту Латвійської Республіки Каспарсу Брішкенсу, а також анонсував “багато спільної роботи” попереду.
- SpaceX анонсував запуск на мобільних пристроях своєї майбутньої послуги Starlink Direct to Cell, яка надаватиме зв’язок для “існуючих телефонів LTE” через супутник.
- Українські розробники створили радіостанцію Himera, яка працює попри застосування ворогом засобів радіоелектронної боротьби.
- Мінцифра та проєкт USAID “Кібербезпека критично важливої інфраструктури України” запускають грантову програму на загальну суму 500 тисяч доларів.
Міністерство фінансів США виключило із санкційного списку сімох громадян Росії, два судна та дві турецькі компанії.
Історик Тімоті Снайдер висловився про українсько-польський конфлікт довкола УПА. Він зауважив, що від цього виграє Росія.
На Одещині рятувальники припинили активну фазу пошуків десятирічної дівчинки, яку п’ять днів тому течією віднесло у відкрите море. Про це повідомила речниця Головного управління ДСНС в Одеській області Марина Мартиненко.
Російські окупанти атакували автозаправну станцію у Сумах. Постраждали четверо осіб.
У тимчасово окупованому Севастополі запровадили режим тимчасового обмеження електропостачання. Про це повідомив так званий “губернатор” тимчасово окупованого Севастополя Михайло Развожаєв.