Україна з Польщею підписали угоду про гарантії безпеки

Джерело: пресконференція у Варшаві

Президент України Володимир Зеленський та прем’єр-міністр Польщі Дональд Туск підписали у Варшаві угоду про гарантії безпеки.

Ця угода – вперше серед подібних – передбачає можливість перехоплення ракет і дронів у повітряному просторі України, запущених у напрямку Польщі.

Також угода передбачає створення “Українського легіону” для підготовки особового складу Сил безпеки і оборони України на території Польщі. До цього легіону зможуть приєднатися громадяни України, які тимчасово перебувають у Польщі та інших країнах.

Іншим аспектом угоди є співпраця в оборонній промисловості, що включає розміщення виробництв польських оборонних компаній в Україні та розгляд можливостей для спільного оборонного виробництва.

Польща також планує розширити свою допомогу Україні через логістичний центр POLLOGHUB та співпрацю з ЛитПолУкрбригом для підтримки українських Збройних сил.

Угодою передбачено поглиблення співпраці в різних невійськових сферах, таких як розвідка, кібербезпека, морська та інформаційна безпека, а також захист критичної інфраструктури. Окремі блоки угоди стосуються економічного відновлення, прикордонної інфраструктури та розвитку транзитного потенціалу.

Політична співпраця між Україною та Польщею охоплює питання євроінтеграції, реалізацію Української формули миру, санкційну політику, відшкодування збитків, завданих Україні, та притягнення агресора до відповідальності.

Польща підтверджує свою підтримку членства України в ЄС і НАТО.

Кількість загиблих унаслідок російського ракетного удару по Дніпропетровщині 24 червня зросла до 20 осіб.

Номінований президентом США Дональдом Трампом на посаду верховного головнокомандувача Об’єднаних збройних сил НАТО в Європі генерал-лейтенант Алексус Гринкевич заявив, що вірить у перемогу України у повномасштабній війні проти Росії.

Палата представників Конгресу США відхилила резолюцію, котру подав конгресмен-демократ Ел Грін, з закликом розпочати процедуру імпічменту президента Дональда Трампа.

Росія зможе зберегти нинішні масштаби бойових дій в Україні принаймні до 2027 року. Така оцінка можливостей Москви надана НАТО під час саміту в Гаазі.

Прем’єр-міністр Денис Шмигаль заявив, що Україна має значний прогрес щодо очищення українських земель від вибухонебезпечних предметів. Одночасно глава уряду акцентував увагу на викликах, які потребують реагування.