Україна зводить нові укріплення вздовж північного кордону

Джерело: Командування Об’єднаних Сил ЗС України

Україна продовжує укріплювати північний кордон з Білоруссю та Росією, а також заохочує цивільних осіб у деяких регіонах виїжджати у безпечніші місця.

Командувач Об’єднаних Сил ЗС України генерал-лейтенант Сергій Наєв розповів про захист державного кордону від можливого проникнення ворога.

Ми продовжуємо створювати інженерні загородження безпосередньо по державному кордону. Риємо протитанкові рови, мінуємо місцевість. Упереджуючи проникнення ворожих диверсійних груп та перетинання кордону бронетанковою технікою встановлюємо відповідні мінні поля.

Він зауважив, що лінія державного кордону з північними сусідами у цивільному вигляді ще нам довго не знадобиться, “оскільки по той бік кордону друзів у нас немає”. Тож, наголосив Наєв, поставлене завдання — зробити прикордонну смугу для ворога непрохідною.

За його словами, за минулу декаду місяця вже встановлено 30 протитанкових мінних полів та загороджень з використанням більш як 5,8 тис. мін. Вздовж кордону обладнано близько 5 тис. метрів траншей та 6,5 тис. метрів протитанкових ровів.

Також споруджено 80 перекритих щілин, укриттів і вогневих позицій для особового складу, а також вогневих позицій для важкої техніки.

Раніше у Генштабі повідомили, що на Волинському та Поліському напрямках оперативна ситуація залишається без суттєвих змін. Ознак формування наступальних угруповань не виявлено. Визначені підрозділи ЗС Білорусі виконують завдання у прикордонних з Україною районах.

Тоді як на Сіверському та Слобожанському напрямках противник зберігає військову присутність. Протягом доби завдав авіаційного удару в районі Ветеринарного Харківської області. Здійснив мінометні та артилерійські обстріли понад 15 населених пунктів, це, зокрема, Камінь Чернігівської області; Покровка, Рясне – Сумської області та Муравське, Олійникове, Різникове, Бологівка – Харківської області.

Українські підрозділи продовжили локальні атаки на Куп’янському та Лиманському напрямах та просунулися на захід від Діброви.

Міністр інфраструктури Польщі Алвін Гаджадхур в суботу, 2 грудня, повідомив, що контроль, який зараз здійснюється на польсько-українському кордоні, буде посилено.

Державний секретар з питань публічної дипломатії та зв’язків з громадськістю Угорщини Золтан Ковач прокоментував скасування відрядження Петру Порошенку та заяву СБУ про те, що Порошенко нібито “мав стати інструментом в руках російських спецслужб”.

Протягом дня, 2 грудня, армія РФ здійснила 22 обстріли прикордонних територій та населених пунктів Сумської області. Зафіксовано 149 вибухів. 

Мер Києва Віталій Кличко заявив, що Україна рухається до авторитаризму і “у якийсь момент може перестати відрізнятися від Росії, де все залежить від примхи однієї людини”.