Україна зводить нові укріплення вздовж північного кордону
Джерело: Командування Об’єднаних Сил ЗС України
Україна продовжує укріплювати північний кордон з Білоруссю та Росією, а також заохочує цивільних осіб у деяких регіонах виїжджати у безпечніші місця.
Командувач Об’єднаних Сил ЗС України генерал-лейтенант Сергій Наєв розповів про захист державного кордону від можливого проникнення ворога.
Ми продовжуємо створювати інженерні загородження безпосередньо по державному кордону. Риємо протитанкові рови, мінуємо місцевість. Упереджуючи проникнення ворожих диверсійних груп та перетинання кордону бронетанковою технікою встановлюємо відповідні мінні поля.
Він зауважив, що лінія державного кордону з північними сусідами у цивільному вигляді ще нам довго не знадобиться, “оскільки по той бік кордону друзів у нас немає”. Тож, наголосив Наєв, поставлене завдання — зробити прикордонну смугу для ворога непрохідною.
За його словами, за минулу декаду місяця вже встановлено 30 протитанкових мінних полів та загороджень з використанням більш як 5,8 тис. мін. Вздовж кордону обладнано близько 5 тис. метрів траншей та 6,5 тис. метрів протитанкових ровів.
Також споруджено 80 перекритих щілин, укриттів і вогневих позицій для особового складу, а також вогневих позицій для важкої техніки.
Раніше у Генштабі повідомили, що на Волинському та Поліському напрямках оперативна ситуація залишається без суттєвих змін. Ознак формування наступальних угруповань не виявлено. Визначені підрозділи ЗС Білорусі виконують завдання у прикордонних з Україною районах.
Тоді як на Сіверському та Слобожанському напрямках противник зберігає військову присутність. Протягом доби завдав авіаційного удару в районі Ветеринарного Харківської області. Здійснив мінометні та артилерійські обстріли понад 15 населених пунктів, це, зокрема, Камінь Чернігівської області; Покровка, Рясне – Сумської області та Муравське, Олійникове, Різникове, Бологівка – Харківської області.
- Триває п’ятсот п’ята доба широкомасштабного вторгнення РФ в Україну. Російські окупанти продовжують застосовувати практику штучного переселення та насильницької асиміляції українців на тимчасово захоплених територіях України.
- Уночі 13 липня війська РФ атакували Україну ударними БпЛА та ракетами. Силами ППО було знищено майже всі ворожі цілі.
- Чернігів отримає фінансування для реконструкції майже 2,2 км водопровідної мережі. Проєкт реалізовується завдяки фінансуванню уряду Німеччини через Німецьке товариство міжнародного співробітництва (GIZ) та впроваджується Програмою розвитку ООН (ПРООН) в Україні.
- 13 липня міністр оборони Олексій Резніков повідомив, що Україна отримає від міжнародних партнерів понад 1,5 млрд євро військової допомоги. Зокрема мовиться про ракети далекого радіусу дії SCALP, танки Leopard, додаткові Patriot, навчання пілотів F-16 – глава оборонного відомства зауважив, що це лише деякі речі, про які можна оголосити публічно.
11 грудня міністерство закордонних справ Росії поскаржилося, що передача США Україні 20 мільярдів доларів коштом заморожених російських активів, було “простим пограбуванням”, і припустило, що Москва може “захопити західні активи” на своїй території “для посилення промислового потенціалу”.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 11 грудня. З початку доби відбулося 194 бойових зіткнення.
Науково-популярний проєкт “Альфа Центавра” опублікував OSINT-розрахунок застосування РФ ракети “Орєшнік”, попередивши про можливість нового удару російськими ракетами середньої дальності по території України, базуючись на аналізі авіаційних повідомлень (NOTAM) про закритий повітряний простір над полігоном “Капустин Яр”.
11 грудня Головнокомандувач Збройних Сил України генерал Олександр Сирський зустрівся з бійцями 38-ї окремої бригади морської піхоти на Покровському напрямку.
Українська делегація відвідала Ірландію для посилення співпраці з метою повернення незаконно депортованих і переміщених Росією українських дітей.