Українці в Чехії припинять отримувати тимчасовий захист після перемир’я чи закінчення війни
Джерело: Novinky.cz.
Міністр внутрішніх справ Чехії Віт Ракушан повідомив, що після оголошення припинення вогню або завершення війни в Україні біженці, які перебувають в Чехії, не зможуть отримати тимчасовий захист.
Віт Ракушан зазначив, що необхідно запобігти можливій другій хвилі біженців, щоб після завершення війни в Чехію не прибула велика кількість осіб, зокрема чоловіків, які прагнуть приєднатися до своїх родин, що вже перебувають у країні. Такі люди повинні будуть подавати документи на проживання, як і інші іноземці.
“Як би не закінчилася війна, ніхто не зможе сюди приїхати після її закінчення в межах інституту тимчасового захисту”, – зазначив міністр.
У разі завершення бойових дій тимчасовий захист для українських біженців у Чехії припиниться вже наступного дня. Однак вони матимуть можливість залишитися в країні ще на певний період, наприклад, на рік чи півтора. Водночас протягом цього часу їм потрібно буде перейти на стандартний режим проживання, який застосовується до інших іноземців.
Українці не зможуть подавати заяву на тимчасове проживання або політичний притулок, на відміну від людей з окупованих територій, які наразі мають таку можливість.
“За даними опитувань, близько 50% біженців кажуть, що хотіли б залишитись у Чехії. Тобто це десь приблизно двісті тисяч людей. Це ситуація, з якою ми б точно впоралися”, – сказав міністр.
Він також зазначив, що Чехія розробляє різні варіанти дій у разі припинення вогню в Україні.
“Ми разом із Польщею, яка головує в Раді Європейського Союзу, готуємо для цього документи. Ми хочемо, щоб це було завершено найближчими місяцями”, – наголосив Ракушан.
Міністр вважає, що рішення має бути ухвалене на рівні всього Євросоюзу. Прага сподівається, що попередній варіант пропозиції буде представлений під час польського головування в Раді ЄС, тобто до кінця червня.
“Такий план не підготують для вас ні Іспанія, ні Франція, ні будь-яка інша країна, яка зараз не має такої гострої проблеми, як ми”, – сказав Віт Ракушан.
У ЄС планують створити центри повернення для допомоги українцям у поверненні на Батьківщину. За даними міністра, обговорення були в Німеччині, Польщі та Австрії, такий центр створять і в Чехії.
“Вони запропонували б роботу в Україні, проживання, перспективи життя та умови, за яких люди повернуться. Водночас вони також допомагали б українцям, які вирішили залишитися тут, організовуючи їхній переїзд в іншу країну”, – зазначив Ракушан.
- Україна планує створити в Чехії, Польщі та Німеччині центри, які допомагатимуть українським біженцям повернутися на батьківщину.
- Центр міжнародних інституційних порівнянь і міграційних досліджень при Інституті Ifo в Мюнхені провів опитування, яке свідчить, що близько 25% українських біженців у Європі не планують повертатися до України після війни.
Нещодавно глава Білого дому Дональд Трамп фактично звинуватив українську владу у розв’язанні війни з Росією, тоді як наступного дня назвав диктатором президента України. У відповідь на підтримку Зеленського висловилися демократи та навіть дехто з членів республіканської партії.
Прем’єр-міністр Іспанії Педро Санчес планує вже незабаром відвідати Україну, так висловлюючи підтримку українському народу.
Губернаторка штату Нью-Йорк Кеті Хокул розкритикувала рішення президента США Дональда Трампа скасувати платний в’їзд на Мангеттен. Вона назвала дії адміністрації Трампа “необґрунтованими” і пообіцяла боротися за збереження програми.
Російський актор Дмитро Пєвцов отримав заочний термін ув’язнення за пропагування війни РФ проти України.
Німеччина розпочала встановлення системи ППО Arrow 3 на авіабазі Хольцдорф, яка забезпечить оборону країни до 2030 року, з можливістю розгортання ще на двох майданчиках.