Українець намагався вивезти до Румунії понад сто археологічних знахідок – митниця

Джерело: ДМС

Працівники Державної митної служби України завадили громадянину незаконно вивезти до Румунії низку предметів археології, серед яких – візантійське скло, елементи кінської збруї та прикрас.

Як повідомляється, у суботу, 3 лютого, до зони митного контролю пункту пропуску “Порубне-Сірет” прибула автівка, за кермом якої знаходився в громадянин України, котрий прямував до Румунії у приватних справах.

Для проходження митного контролю чоловік обрав смугу руху “зелений коридор”, чим вказав, що не перевозить товари, обов’язкові до декларування.

Однак під час здійснення митного контролю митники у взаємодії із співробітниками УСБУ в Чернівецькій області виявили предмети археології –

Під час перевірки митники у взаємодії зі співробітниками Управління Служби безпеки України в Чернівецькій області виявили у громадянина 124 предмети археології. Зокрема елементи кінської збруї, елементи прикрас, рівнораменні хрести, предмети побутового призначення та елементи візантійського скла.

“Вищевказані предмети підпадають під дію Закону України “Про вивезення, ввезення та повернення культурних цінностей” від 21.09.1999 року та заборонені до вивезення за межі митної території України”, – пояснили в ДМС.

За фактом порушення митних правил складений протокол за ч. 1 ст. 483 (переміщення або дії, спрямовані на переміщення товарів через митний кордон України з приховуванням від митного контролю) Митного колексу України.

До відповідного правоохоронного органу направлене повідомлення про протиправне діяння з ознаками злочину. Виявлені у громадянина предмети вилучено.

21 лютого 2024 року на 87-му році життя помер Степан Хмара – Герой України, народний депутат 4-х скликань ВР, політв’язень радянських концтаборів та співавтора Конституції України.

Молдова планує надіслати Україні першу партію гуманітарної допомоги у 2024 році. Загальна вартість цієї допомоги, у вигляді матеріальних цінностей та іншого обладнання, складає 4,9 мільйона леїв, що перевищує 250 тисяч євро.

Працівники Служби безпеки України викрили низку схем ухилення від мобілізації та нелегального виїзду за кордон у 5 областях України.

Внаслідок бойових дій Запорізька атомна електростанція залишилась на одній лінії живлення.

У Пентагоні заявили, що Україна може постати перед вибором, від яких міст відмовитися, якщо США не нададуть допомогу.