Україні передали автотрансформатори, які забезпечать світлом півмільйона людей

Джерело: пресслужба Міністрерства енергетики України

Програма розвитку ООН (ПРООН) в Україні та уряд Японії передали Україні два нових потужних автотрансформатори. Це обладнання вже прибуло в Україну і буде встановлено на одній з підстанцій НЕК “Укренерго” з метою забезпечення електроенергією близько 500 тисяч споживачів.

Міністр енергетики України Герман Галущенко зазначив, що минулої зими, під час масованих обстрілів, автотрансформатори були однією з основних мішеней для ворога. 

“Тому ця допомога від Японії та ПРООН – надзвичайно цінна для нас. Це потужний внесок у забезпечення енергетичної безпеки України напередодні складної зими, яку, сподіваємось, завдяки такому партнерству ми пройдемо гідно”, – сказав Галущенко.

Постійний представник ПРООН в Україні Яко Сільє підкреслив, що підсилення енергомережі України сприяє не лише забезпеченню електроенергією, але і зміцнює стійкість нації. 

“З огляду на виклики, зокрема невпинні спроби порушити енергетичну інфраструктуру України, це партнерство символізує наше непохитне зобов’язання підтримувати український народ”, – сказав він.

Посол Японії в Україні Мацуда Кунінорі заявив, що Японія продовжуватиме підтримувати Україну й надішле ще два трансформатори та інше обладнання до кінця року.

Даний пакет допомоги включає резервні електростанції та генератори різної потужності, які необхідні для швидкого відновлення пошкоджених об’єктів енергетичної інфраструктури. 

22 червня в Україні відзначають День скорботи та вшанування пам’яті жертв війни. Ця дата присвячена пам’яті мільйонів українців, які загинули під час воєн і збройних конфліктів.

Триває 1580-та доба повномасштабної російсько-української війни. За цей час втрати військ РФ у живій силі (вбиті та поранені) сягнули понад 1,3 млн осіб.

У ніч на 21 червня українські сили завдали ударів по об’єктах військової логістики, нафтової інфраструктури та системах протиповітряної оборони РФ. Про це повідомив президент України Володимир Зеленський.

Голова окупаційної влади Криму Сергій Аксьонов повідомив, що на півострові повністю зупинений продаж пального приватним особам та недержавним підприємствам.

Унаслідок російських обстрілів на Херсонщині за минулу добу загинула одна людина, ще дев’ятеро дістали поранення.