Україні передали автотрансформатори, які забезпечать світлом півмільйона людей

Джерело: пресслужба Міністрерства енергетики України

Програма розвитку ООН (ПРООН) в Україні та уряд Японії передали Україні два нових потужних автотрансформатори. Це обладнання вже прибуло в Україну і буде встановлено на одній з підстанцій НЕК “Укренерго” з метою забезпечення електроенергією близько 500 тисяч споживачів.

Міністр енергетики України Герман Галущенко зазначив, що минулої зими, під час масованих обстрілів, автотрансформатори були однією з основних мішеней для ворога. 

“Тому ця допомога від Японії та ПРООН – надзвичайно цінна для нас. Це потужний внесок у забезпечення енергетичної безпеки України напередодні складної зими, яку, сподіваємось, завдяки такому партнерству ми пройдемо гідно”, – сказав Галущенко.

Постійний представник ПРООН в Україні Яко Сільє підкреслив, що підсилення енергомережі України сприяє не лише забезпеченню електроенергією, але і зміцнює стійкість нації. 

“З огляду на виклики, зокрема невпинні спроби порушити енергетичну інфраструктуру України, це партнерство символізує наше непохитне зобов’язання підтримувати український народ”, – сказав він.

Посол Японії в Україні Мацуда Кунінорі заявив, що Японія продовжуватиме підтримувати Україну й надішле ще два трансформатори та інше обладнання до кінця року.

Даний пакет допомоги включає резервні електростанції та генератори різної потужності, які необхідні для швидкого відновлення пошкоджених об’єктів енергетичної інфраструктури. 

Протягом дня, 17 травня, російські війська здійснили 44 обстріли прикордонних територій та населених пунктів Сумської області, зафіксовано 183 вибухи. 

Міністерство закордонних справ України дало розпорядження з 18 травня відновити надання консульських послуг чоловікам призовного віку за кордоном.

Станом на 20:30 п’ятниці, 17 травня, ворог веде активні наступальні та штурмові дії на Покровському та Придніпровському напрямках.

Київська обласна рада підтримала надання Київському обласному центру допомоги Захисникам України імені Баранова Віталія Анатолійовича.

Згідно з постановою уряду №560 від 16 травня, повістка буде вважатися врученою в разі проставлення у поштовому повідомленні відмітки про відсутність адресата, якщо ця особа не повідомила ТЦК іншої адреси місця проживання.