Україномовні аудіогіди з’явилися вже у 47 країнах світу
Джерело: пресслужба МЗС
За сприяння Посольства України в Перу в музеї “Місце пам’яті, толерантності та соціальної інтеграції” запрацював україномовний аудіогід. Це вже 47 країна світу, в якій з’явився аудіогід українською.
Аудіогід запрацював у музеї “Місце пам’яті, толерантності та соціальної інтеграції”. Цей заклад присвячений історіям тих, хто загинув від насильства комуністичних повстанських рухів і порушення прав людини з боку силовиків упродовж 1980–2000 років. Щомісяця музей відвідує близько 8 тисяч осіб.
Зауважується, що один із ключових проєктів культурної дипломатії, ініційований Першою леді України Оленою Зеленською, набирає обертів.
У відомстві додали, що цей проєкт – не лише можливість для українців за кордоном зберегти зв’язок зі своєю культурою, а й важливий крок для поглиблення міжнародного співробітництва та діалогу.
Перша леді висловила сподівання, що після перемоги в Україні також з’являться музеї, які збережуть увесь наш досвід і пам’ять про війну, щоб російська навала більше ніколи не повторилася.
Загалом нині доступні 87 аудіогідів українською в 47 країнах світу.
- У межах проєкту з упровадження українських аудіогідів у найвідоміших пам’ятках світу аудіогід українською мовою запрацював у Музеї Ван Гога в Амстердамі (Королівство Нідерланди).
- У Національному музеї мистецтв запрацював україномовний гід, який став третім в Азербайджанській Республіці.
- В Археологічному музеї Нікосії, найбільшому музеї Кіпру, запрацював ювілейний, 70-й україномовний аудіогід.
У Міндовкіллі повідомили, що Україна отримала шанс не просто відновити інфраструктуру після війни, а й зробити економіку дружньою до довкілля, відкритою для інновацій і рівною для всіх громадян. Одним із ключових інструментів такого переходу може стати розвиток “зелених” робочих місць.
Президент США Дональд Трамп заявив, що не досяг жодного прогресу у переговорах про припинення вогню в Україні під час телефонної розмови з главою Росії Володимиром Путіним 3 липня.
У переговорах про членство в ЄС країни-кандидати впорядковують законодавчі зміни за “кластерами” – тематичними блоками європейського права, які охоплюють ключові сфери політики. Україна має пройти шість таких кластерів, гармонізувавши своє законодавство з нормами ЄС.
Німеччина опрацьовує можливість постачання Україні додаткових систем протиповітряної оборони. Мова про закупівлю ЗРК Patriot у США.
3 липня МЗС України запросило посла Угорщини у зв’язку з черговими недружніми заявами угорської сторони.