Українська нобелівська лауреатка Олександра Матвійчук зустрілася з королем Чарльзом III

Джерело: пресслужба королівської сім’ї

11 червня в Букінгемському палаці король Великої Британії Чарльз III прийняв очільницю українського Центру громадянських свобод, правозахисницю, лауреатку Нобелівської премії миру Олександру Матвійчук.

Центр громадянських свобод — українська правозахисна організація, яка займається захистом прав людини, просуванням демократії та підтримкою громадянського суспільства в Україні. Організацію було засновано 2007 року, вона здобула міжнародне визнання, коли 2022 року їй було присуджено Нобелівську премію миру, – зазначили у повідомленні.

 

Переглянути цей допис в Instagram

 

Допис, поширений The Royal Family (@theroyalfamily)

Раніше Матвійчук поділилася, що у неї запланована подорож у шість країн. Через емоційний стан на українсько-польському кордоні в перші хвилини не могла згадати, в яку саме першу країну вона прямує.

На українському кордоні стандартне питання: куди ви їдете? І раптом розумію, що забула. Я памʼятаю, що маю відпрацювати шість країн за одинадцять днів, а от яка перша та куди я зараз їду – просто вилетіло з голови. Кажу сама собі подумки: зберися та згадуй швидше, бо ніхто не повірить, що в тебе в голові всі ці поїздки давно вже перемішалися, тебе зараз просто не пропустять. Я їду… в Лондон. А найбільше я би хотіла лишитися вдома. Їду робити свій внесок у загальну справу, щоб наш дім був, – написала вона.

Довідка. Олександра Матвійчук – українська правозахисниця, працює над питаннями захисту прав людини в Україні. Вона очолює правозахисну організацію “Центр громадянських свобод” з моменту її створення у 2007 році. Організація здобула міжнародне визнання, а у 2022 році була нагороджена Нобелівською премією миру за вагомий внесок у захист прав людини й демократії.

Матвійчук є членкинею Правління Міжнародного фонду “Відродження” та входить до складу Консультативної ради при Уповноваженому Верховної Ради України з прав людини.

Під час Революції Гідності стала координаторкою громадянської ініціативи “Євромайдан SOS”.

Правозахисниця також відома міжнародною кампанією #SaveOlegSentsov, яку ініціювала для звільнення українського режисера Олега Сенцова. Після його звільнення кампанію було перейменовано на #LetMyPeopleGo – вона охопила ширше коло українських політв’язнів, утримуваних у російських тюрмах.

У 2007 році Олександра Матвійчук стала лауреаткою премії імені Василя Стуса – за визначні досягнення у правозахисній діяльності, активну громадянську позицію та вагомий внесок у культурне життя України. У 2023 році вона також була удостоєна міжнародної нагороди “Захисник демократії” (Democracy Defender Award).

Президент США Дональд Трамп вперше планує передати Україні зброю, використовуючи президентські повноваження, якими активно користувався його попередник – Джо Байден, інформують обізнані джерела.

10 липня президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн у Римі оголосила про підписання нового пакету угод на €2,3 млрд з міжнародними та двосторонніми публічними фінансовими установами для підтримки відновлення України, що підтверджує непохитну відданість ЄС відбудові України та її європейському майбутньому.

Міністр оборони Великої Британії Джон Гілі, коментуючи ініціативу створення Коаліції охочих, підтвердив, що Лондон готовий направити свої війська до України для підтримки потенційного припинення вогню з Росією. 

Згідно з доповіддю Моніторингової місії ООН з прав людини, у червні в Україні загинули 232 цивільних, що стало найвищим рівнем за останні три роки. Ще 1343 дістали поранення. 

Вищий антикорупційний суд обрав запобіжний захід Дмитру Пархісенку — помічнику народного депутата від “Слуги народу” Геннадія Касая, члена оборонного комітету ВР. Його підозрюють у причетності до схеми з постачання непридатних шин для потреб ЗСУ, що завдала збитків державі на понад 27 млн грн.