Українські армійці просуваються під Бахмутом – Сирський

Джерело: Олександр Сирський/Telegram

9 липня Командувач Сухопутних військ Збройних сил України Олександр Сирський повідомив, що українське військо має успіх на Бахмутському напрямку

Він наголосив, що Сили оборони продовжують просуватися вперед, тоді як ворог місцями опиняється в пастці.

На своєму каналі генерал оприлюднив результат роботи групи “Привид” Окремої Президентської бригади імені гетьмана Богдана Хмельницького.

Пацює снайпер з позивним “АЛЬФА”. З 1200 метрів він одним пострілом знищив ворога. Під час роботи снайпера за групою полював ворожий БПЛА, який також вдалося збити. Молодці, – прокоментував Сирський.

Російські війська захопили Бахмут у травні після місяців важких боїв.

В оновлених даних розвідки 8 липня Міністерство оборони Великої Британії заявило, що українські сили “стабільно досягли успіхів як на півночі, так і на півдні” міста. Додали також, що російське керівництво “майже напевно вважатиме політично неприйнятним поступитися Бахмутом”, але “ймовірно, є небагато додаткових резервів для цього сектора”.

Раніше заступниця міністра оборони Ганна Маляр повідомила, що кожного дня ЗСУ знаходять і ліквідовують склади та логістичні вузли росіян.

У Генштабі повідомили, що противник зосереджує основні зусилля на Лиманському, Бахмутському, Авдіївському та Мар’їнському напрямках, тривають важкі бої. Протягом доби відбулось 27 бойових зіткнень.

Виконувачка обов’язків президентки Венесуели Делсі Родрігес заявила, що кількість загиблих унаслідок двох землетрусів зросла до понад 500.

Українську журналістку з Мелітополя, 64-річну Ірину Левченко, яку російські окупанти незаконно утримують із 2023 року, етапували із Сімферопольського СІЗО до Краснодара. Разом із нею до Росії вивезли ще близько десяти українських політв’язнів.

Росіяни знову атакували автозаправні станції в місті Суми. Внаслідок ударів по двох АЗС поранені троє людей.

Результати опитування IBRiS у Польщі продемонстрували стрімке зростання підтримки президента Кароля Навроцького. Відбувається це на тлі відкликання врученого президенту України ордену.

Шведська міністерка з питань клімату Роміна Пурмохтарі прийшла на засідання Ради ЄС у Люксембурзі з незвичним супутником – своїм тримісячним сином Адамом. Це був перший випадок, коли немовля взяло участь у засіданні міністрів ЄС.