Українські полярники зі станції «Академік Вернадський» показали антарктичне літо (Відео)

Джерело: Національний антарктичний науковий центр

Українські полярники зі станції “Академік Вернадський” показали відео та фото “зеленого” літа в Антарктиці.

“У продовження допису про розмаїття рослинності антарктичного літа – невелике відео з островів Ялури та Угурвай та острова Галіндез, де знаходиться наша станція. Пропонуємо дивитися зі звуком, щоб почути неймовірну природу – шум вітру, плескіт струмків та галасливі “розмови” поморників”, – написали під відео науковці зі станції “Академік Вернадський”.

Зазвичай з Антарктикою асоціюються лише сніг, крига, мороз і бурульки.

Але зараз там – літо, і в цей час температура повітря коливається близько 0℃. Зокрема, нинішнього літа найвища досягла +5℃ (3 січня), а найнижча опустилася до -1,2℃ (12 січня).

Звісно, за таких умов сніги тануть, а Антарктика набуває зеленого кольору, адже з-під білого покриву виринає унікальна антарктична рослинність.

Серед місцевої флори – два види судинних рослин. Це щучник антарктичний та перлинниця. Щучник є родичем нашого вівса, а перлинниця належить до родини гвоздикових.

Крім них, в Антарктиці є також близько 100 видів мохів та лишайників.

Українські полярники досліджують, як впливає зміна клімату на антарктичну рослинність. Для цього вони ведуть облік кущиків та їхнього поширення.

А розростатися антарктичним рослинам, крім зміни клімату, допомагають пінгвіни. Адже саме вони щедро “удобрюють” скелі та вузькі ділянки ґрунтів, роблячи їх придатними для подальшого озеленення.

Для картографування рослинності вчені використовують навіть дрони.

Полярники зазначають, що цього антарктичного сезону дослідження зеленого покриву Антарктики лише починаються.

У переговорах про членство в ЄС країни-кандидати впорядковують законодавчі зміни за “кластерами” – тематичними блоками європейського права, які охоплюють ключові сфери політики. Україна має пройти шість таких кластерів, гармонізувавши своє законодавство з нормами ЄС.

Німеччина опрацьовує можливість постачання Україні додаткових систем протиповітряної оборони. Мова про закупівлю ЗРК Patriot у США.

3 липня МЗС України запросило посла Угорщини у зв’язку з черговими недружніми заявами угорської сторони. 

Російські цивільні літаки, які мали замінити Boeing і Airbus після запровадження західних санкцій, суттєво подорожчали, хоча серійне виробництво досі не розпочалося. Про це свідчить протокол наради у мінтрансі РФ за участю представників авіакомпаній, держкорпорації РФ “Ростех”, Об’єднаної авіабудівної корпорації (ОАК) та Росавіації.

Під час обстрілу російськими дронами по Полтаві 3 липня загинув 21-річний Олександр Ляшик, котрий працював у Полтавській ОВА.