Українські полярники зі станції «Академік Вернадський» показали антарктичне літо (Відео)

Джерело: Національний антарктичний науковий центр

Українські полярники зі станції “Академік Вернадський” показали відео та фото “зеленого” літа в Антарктиці.

“У продовження допису про розмаїття рослинності антарктичного літа – невелике відео з островів Ялури та Угурвай та острова Галіндез, де знаходиться наша станція. Пропонуємо дивитися зі звуком, щоб почути неймовірну природу – шум вітру, плескіт струмків та галасливі “розмови” поморників”, – написали під відео науковці зі станції “Академік Вернадський”.

Зазвичай з Антарктикою асоціюються лише сніг, крига, мороз і бурульки.

Але зараз там – літо, і в цей час температура повітря коливається близько 0℃. Зокрема, нинішнього літа найвища досягла +5℃ (3 січня), а найнижча опустилася до -1,2℃ (12 січня).

Звісно, за таких умов сніги тануть, а Антарктика набуває зеленого кольору, адже з-під білого покриву виринає унікальна антарктична рослинність.

Серед місцевої флори – два види судинних рослин. Це щучник антарктичний та перлинниця. Щучник є родичем нашого вівса, а перлинниця належить до родини гвоздикових.

Крім них, в Антарктиці є також близько 100 видів мохів та лишайників.

Українські полярники досліджують, як впливає зміна клімату на антарктичну рослинність. Для цього вони ведуть облік кущиків та їхнього поширення.

А розростатися антарктичним рослинам, крім зміни клімату, допомагають пінгвіни. Адже саме вони щедро “удобрюють” скелі та вузькі ділянки ґрунтів, роблячи їх придатними для подальшого озеленення.

Для картографування рослинності вчені використовують навіть дрони.

Полярники зазначають, що цього антарктичного сезону дослідження зеленого покриву Антарктики лише починаються.

Спікер Майк Джонсон заявив, що конгресмени працюватимуть над врегулюванням безпеки кордону та уникненням “шатдауну” – часткової призупинки роботи урядових установ, що може настати у разі, якщо не затвердять бюджет.

29 лютого міністерка закордонних справ Німеччини Анналена Бербок провела паралелі між розвитком подій у невизнаному Придністров’ї та ситуацією на сході Донбасі.

29 лютого президент Володимир Зеленський призначив бригадного генерала Володимира Карпенка командувачем Сил логістики Збройних Сил України.

Португальського пса Бобі, якого у 2023 році визнали найстарішим собакою у світі за версією Книги рекордів Гіннеса, позбавили титулу.

Польща не виключає введення заборони на сільськогосподарську продукцію з Росії, заявив прем’єр-міністр Дональд Туск 29 лютого під час візиту до Варшави свого колеги з Латвії, котра вже запровадила таку заборону.