Українські спортсмени просять Макрона не допустити росіян і білорусів до Олімпійських ігор

Джерело: CNN

Понад 200 українських спортсменів підписали лист до президента Франції Емманюеля Макрона з вимогою відсторонити російських та білоруських спортсменів від участі в Олімпійських та Паралімпійських іграх, які пройдуть цьогоріч у Парижі.

Лист, опублікований Міністерством молоді та спорту України також адресований очільниці Парижу Анн Ідальго, міністерці спорту Франції Амелі Удеа-Кастера та іншим організаторам змагань.

Серед 218 спортсменів, які підписали лист – українські футболісти, які виступають за європейські клуби – Михайло Мудрик (“Челсі”) та Анатолій Трубін (“Бенфіка”).

“У липні 2024 року в Парижі розпочнуться XXXIII Олімпійські ігри. Ми, українські спортсмени, просимо вашої подальшої підтримки у боротьбі за дотримання олімпійських принципів та недопущення спортсменів із терористичних держав. Жоден спортсмен з цих країн публічно не виступив проти вбивств, проти геноциду українського народу під час війни”, – мовиться у листі.

Минулого року Міжнародний олімпійський комітет (МОК) оголосив, що російські та білоруські спортсмени, які пройшли кваліфікацію на Париж-2024, матимуть право брати участь у змаганнях як нейтральні спортсмени – за умови, що вони відповідатимуть вимогам допуску.

Рішення стосується лише окремих спортсменів і не стосується команд із цих країн.

Спортсмени, які активно підтримують війну, або які працюють за контрактом на військовій службі своєї країни, також не матимуть права брати участь у змаганнях. У МОК заявили, що на Іграх “ніяких прапорів, гімнів, кольорів чи будь-якої іншої ідентифікації Росії та Білорусі не буде”.

Минулого року Міжнародний паралімпійський комітет (МПК) проголосував проти повного зупинення діяльності національних паралімпійських комітетів (НПК) двох країн, що означає, що російським і білоруським параспортсменам також буде дозволено змагатися під нейтральним прапором на Паралімпійських іграх наступного року.

Ні організаційний комітет Парижа 2024, ні уряд Франції не мають юрисдикції щодо того, хто має право на участь в Іграх.

Представник організаторів змагань зауважив, що відповідальність Парижа полягає в тому, щоб прийняти спортсменів, які пройшли кваліфікацію на Ігри, за найкращих можливих умов, незалежно від їх національності. Оскільки до початку Ігор залишилося трохи понад шість місяців, це залишається нашою основною метою.

“У контексті конфлікту, що триває, ми хотіли б висловити нашу незмінну солідарність з Україною, її народом та українським олімпійським і паралімпійським рухом”, – додав він.

Російські та білоруські спортсмени були відсторонені від більшості міжнародних змагань у лютому 2022 року після повномасштабного вторгнення Росії в Україну та допомоги Білорусі в нападі.

Понад 400 українських спортсменів були вбиті після початку повномасштабного вторгнення Росії, заявив президент Національного олімпійського комітету України (НОК) Вадим Гутцайт в етері державного телебачення України минулого місяця.

Попри триваючий конфлікт в Україні, МОК окреслив у березні минулого року багатоетапний план для російських і білоруських спортсменів для участі в Парижі 2024.

Це рішення викликало критику – у спільній заяві групи захисту прав спортсменів Global Athlete та українських спортсменів йдеться, що ці плани лише посилюють “пропагандистську машину Росії”.

У грудні МОК виявив, що з 4600 спортсменів, які вже пройшли кваліфікацію на Париж-2024, лише вісім мали російський паспорт, а ще троє — білоруський.

У відкритому листі українського міністерства мовиться, що допуск цих спортсменів суперечить фундаментальним рекомендаціям Міжнародного олімпійського комітету, оскільки спортсмени, допущені до Олімпіади, не є нейтральними, а відкриті прихильники війни.

В. о. міністра молоді та спорту України Матвій Бідний заявив, що Україна повинна розглянути можливість участі в Парижі-2024 після грудневого рішення МОК.

“Ми не повинні приймати необдуманих рішень. Це буде зважене рішення, і ми маємо донести його до громадськості. Ми дуже ретельно зважимо всі “за” і “проти””, – сказав він в етері національного телебачення.

Олімпійські ігри в Парижі пройдуть з 26 липня по 11 серпня, а Паралімпіада — з 28 серпня по 8 вересня.

15 липня президент Володимир Зеленський підписав указ щодо внесення змін до складу Ставки Верховного Головнокомандувача.

Влада німецького Ерфурта запланувала розширити територію однієї зі шкіл. Для цього розглянули 18 земельних ділянок, обравши врешті одну. Однак, виявилося, що там мешкають прості польові хом’яки (cricetus cricetus).

Вчені встановили, що сонячна активність може зруйнувати енергетичну інфраструктуру на Землі. Нове дослідження свідчить, що кут, під яким сонячні удари вражають Землю, має вирішальне значення для захисту інфраструктури. Відповідні дослідження опублікували у журналі Frontiers in Astronomy and Space Sciences.

Війна РФ із країнами Балтії може розпочатися під приводом повстання поляків у Білорусі, вважає австрійський політолог Густав Грессель.

У Генеральному штабі ЗСУ повідомили оперативну інформацію на фронті станом на 22:00 15 липня. З початку доби відбулося 110 бойових зіткнень.