Українські війська відбили у Росії території поблизу Бахмута – Міноборони
Джерело: Ганна Маляр в інтерв’ю The Guardian
Заступниця міністра оборони Ганна Маляр зазначила, що українські війська відбили висоту над Бахмутом і успішно оточують російські війська в місті.
Маляр також попередила про ситуацію на півночі після того, як 12 000 цивільних жителів Харківської області отримали наказ про евакуацію.
В інтерв’ю Guardian Маляр наголосила, що російські солдати більше не можуть пересуватися навколо Бахмута на сході Донецької області, і досягається прогрес в обході ворожих сил з флангу після місяців жорстоких боїв.
Оскільки Україна наступала на околиці міста, Росія намагалася відвести їхні бойові підрозділи, атакуючи райони Харківської області, звільнені від російської окупації у вересні минулого року.
10 серпня українська влада наказала про обов’язкову евакуацію тисяч цивільних жителів із 37 міст і сіл Куп’янського району.
Раніше у Генштабі повідомили, що на Бахмутському напрямку за добу противник вів безрезультатні наступальні дії в районі Богданівки. Від ворожих артилерійських обстрілів постраждали понад 10 населених пунктів, серед них Васюківка, Оріхово-Василівка, Богданівка, Часів Яр, Предтечине Донецької області.
- Триває п’ятсот тридцять третя доба широкомасштабного вторгнення РФ в Україну. Протягом доби ворог завдав трьох ракетних та 49 авіаційних ударів, здійснив 36 обстрілів з реактивних систем залпового вогню по позиціях українських військ та населених пунктах.
- Командування російських окупаційних військ намагається приховати реальні втрати особового складу та здійснює поховання на тимчасово окупованих територіях, не транспортуючи рештки на територію РФ.
- В Україні триває 533-тя доба повномасштабного російського вторгнення. Станом на 9 серпня ЗСУ ліквідували понад 252 тисячі російських загарбників.
- З початку повномасштабного вторгнення РФ Збройні Сили України знищили 5000 російських артилерійських установок, повідомляє Міноборони.
Москва готова до мирних переговорів з Україною на основі так званих “Стамбульських домовленостей”, заявив глава РФ Володимир Путін.
Під час саміту G7, президент США Дональд Трамп був “надзвичайно вражений та сповнений ентузіазму” через результати далекобійних атак України по цілях углиб території Росії. Також глава Білого дому погодився на посилення санкцій проти російського енергетичного сектору.
Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров заявив, що Москва більше не вважає США “об’єктивним посередником” у контексті війни проти України та звинуватив Вашингтон у посиленні тиску на Росію.
В Україні стартував перший етап трансформації Сил оборони, у межах якого запровадили нові мотиваційні контракти для військовослужбовців і цивільних.
Росія розглядає можливість імпорту бензину та дизельного пального, а також запровадження субсидій для стримування цін на тлі дефіциту, спричиненого українськими ударами по нафтопереробних заводах.