Українському експорту зерна загрожує криза в Червоному морі – Reuters

Джерело: Reuters

Україна змогла збільшити експорт зерна з Чорного моря до небаченого з моменту російського повномасштабного вторгнення рівня, але криза судноплавства в Червоному морі через атаки хуситів стала новим викликом торгівлі сільськогосподарською продукцією.

За даними інформагентства, прохід через Червоне море дуже важливий для України, оскільки майже третина її експорту спрямовується до Китаю.

За словами Олександра Каравайцева, старшого економіста Міжнародної ради по зерну, відповідно до нової експортної схеми, Україна також постачає зерно до Пакистану, вперше після вторгнення Росії.

Як розповіли аналітики та трейдери, зерновози все частіше відволікаються від маршруту Суецький канал – Червоне море.

“Ситуація в Червоному морі, ймовірно, буде перешкоджати далеким перевезенням з України”, – попередив Каравайцев.

Своєю чергою, Світлана Малиш, аналітикиня з питань сільського господарства в Чорноморському регіоні LSEG, заявила, що існує багато занепокоєнь, пов’язаних із ситуацією в Червоному морі.

“На мою думку, загальний обсяг морських поставок з України продовжить зростати”, – прокоментував європейський трейдер, зауваживши, що минулого тижня українську кукурудзу вдалося продати до Китаю, попри ризики, пов’язані з Червоним морем.

У ДСНС повідомили, що 16 жовтня понад 40 рятувальників поповнили банк крові, котра наразі так потрібна нашим військовим.

17 жовтня президент Володимир Зеленський підписав закон “Про внесення змін до Митного кодексу щодо запровадження атестації посадових осіб митних органів” щодо “перезавантаження” митниці.

Громадянин Ірландії Роберт Діґан на псевдо Ірландець, загинув на полі бою 17 вересня, залишивши за собою спадщину хоробрості та вірності. Його побратими вшанували шлях від ірландського рейнджера до українського захисника.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про ситуацію на фронті станом на 22:00 17 жовтня. З початку доби загальна кількість бойових зіткнень вздовж всієї лінії фронту зросла до 191.

Виробничі потужності української дронової індустрії збільшилися у десять разів у 2024 році проти 2023 року. Про це повідомляє відомство з посиланням на дослідження дронової індустрії від Київської школи економіки та Brave1.