Український фільм «Ля Палісіада» покажуть на кінофестивалі в Іспанії

Джерело: Держкіно
На Міжнародному кінофестивалі у Сан-Себастьяні (Іспанія) відбудеться показ українського фільму режисера Філіпа Сотниченка – “Ля Палісіада”.
Український художній повнометражний фільм “Ля Палісіада” візьме участь у конкурсній програмі Zabaltegi-Tabakalera міжнародного кінофестивалю Donostia Zinemaldia – Festival de San Sebastián.
“Ля Палісіада” – повнометражний дебют Філіпа Сотниченка в жанрі пострадянського нуару. Історія розгортається в Україні в 1996 році, за кілька місяців до підписання протоколу №6 Європейської конвенції з прав людини, що передбачав відмову від смертної кари.
У центрі сюжету – судовий психіатр, чиє спокійне життя змінюється, коли він має взяти участь у заплутаній історії вбивства міліціонера. Герой починає сумніватися у правильності системи правоохоронних органів, коли бачить усю беззаконність проведення судових експериментів над підозрюваним.
Стрічку створено кінокомпаніями “ВІАТЕЛ” та “Сучасне Українське Кіно”. Розробку проєкту підтримав Український культурний фонд, фінансову підтримку виробництва було отримано від Державного агентства України з питань кіно, постпродакшн профінансував Гетерборзький кінофонд (Швеція).
71-й Міжнародний кінофестиваль у Сан-Себастьяні проходитиме з 22 по 30 вересня 2023 року в Сан-Себастьяні, Гіпускоа, Іспанія.
Donostia Zinemaldia, також відомий як Festival de San Sebastián або Сан-Себастьянський кінофестиваль, є одним із найпрестижніших кінофестивалів в Європі та однією із найбільших культурних подій в Іспанії. Фестиваль щорічно відбувається в місті Сан-Себастьян, розташованому на півночі Іспанії, у Баскському краї.
Заснований у 1953 році, кінофестиваль присвячений презентації й підтримці кінопродукції з усього світу. Фестиваль відомий своєю вишуканістю, високим рівнем професіоналізму та увагою до художньої якості фільмів. Однією з особливостей фестивалю є акцент на авторському кіно, новаторських підходах та незалежних творцях.
Найвищі нагороди фестивалю – “Золота мушля” (за кращий фільм) та “Срібна мушля” (вручається найкращому акторові, найкращій актрисі та найкращому режисеру). Щорічно на фестивалі відбувається вручення почесної нагороди “Donostia Award” (Доностія) за внесок у кінематограф.
- Вийшов перший трейлер іронічного детективу “Ля Палісіада”, сюжет якого охоплюватиме події за кілька місяців до скасування смертної кари в Україні.
- Київський міжнародний кінофестиваль “Молодість” вдруге представить свій національний конкурс українських повнометражних фільмів на Гамбурзькому кінофестивалі (Filmfest Hamburg).
- У конкурсних програмах 39-го Варшавського міжнародного кінофестивалю покажуть три фільми, що створені за підтримки Державного агентства України з питань кіно.
Сьогодні, 28 липня, в Україні вперше відзначають День скорботи і вшанування памʼяті тих, хто загинув у полоні, був закатований або страчений російськими окупантами. Дата невипадкова – у ніч з 28 на 29 липня 2022 року Росія вчинила один з найбільш жорстоких воєнних злочинів, обстрілявши колонію в окупованій Оленівці, де утримували українських військовополонених. У результаті загинули десятки оборонців “Азовсталі”. Влада, армія та силові структури заявляють: памʼятаємо, не пробачимо – і вимагаємо справедливості.
Російські війська нещодавно просунулися на кілька кілометрів на північний схід від Сіверська, здійснивши посилений механізований штурм ротою техніки. За даними Інституту вивчення війни, йдеться про одну з найбільших атак на цьому напрямку за останній час.
У неділю, 28 липня, у Львові відбулося прощання з народним депутатом IX скликання Ярославом Рущишиним, який загинув у ДТП на Івано-Франківщині ввечері 24 липня. Церемонія поховання розпочалася о 10:30 у храмі Святої Софії-Премудрості Божої на території Українського католицького університету.
У понеділок вранці невідомий безпілотник, імовірно з території Білорусі, перетнув повітряний простір Литви. Його востаннє бачили поблизу Вільнюса на висоті близько 200 метрів. Про це повідомив представник Національного центру кризового управління Дарюс Бута.
На Волині Служба безпеки України затримала агента білоруського КДБ, який шпигував за українськими військовими поблизу північного кордону. За даними слідства, 24-річний місцевий мешканець, що не мав постійної роботи, шукав “легкі гроші” в Telegram і натрапив на пропозицію співпраці з білоруськими спецслужбами.