«Укренерго» до 22:00 посилило обмеження електроенергії через спеку
Джерело: “Укренерго”
Через підвищене споживання електроенергії внаслідок спеки “Укренерго” оголосило про запровадження чотирьох черг відключень, які діятимуть з 11:00 до 22:00. Після 22:00 до 24:00 будуть діяти три черги.
Компанія нагадала, що споживачі кожної області, за винятком об’єктів критичної інфраструктури, розподілені на шість черг (груп). Відключення трьох черг означає, що для половини споживачів у кожному регіоні одночасно будуть запроваджені погодинні відключення.
Якщо застосовуються понад три черги, обмеження охоплюють більшу кількість споживачів.
Пресслужба також повідомила, що енергетики відновили роботу обладнання, яке 16 липня вийшло з ладу на одному з енергооб’єктів, і аварійні відключення в усіх областях скасовані. Наразі діють графіки погодинних відключень.
“17 липня обленерго застосовують обмеження споживання протягом всієї доби. За прогнозом, сьогодні спека утримається на максимальній позначці, відповідно – споживання також прогнозується на рекордному рівні, що суттєво перевищує можливості українських електростанцій для його покриття”, — додали в Укренерго.
- Українці змушені будуть звикати до регулярних відключень світла через нестачу часу і коштів на відновлення енергосистеми. Цієї зими Україні дуже не вистачатиме електроенергії. Часу на встановлення кількох сотень малих електростанцій, відновлення зруйнованих електростанцій або будівництво нових є дуже мало, грошей також не вистачає, повідомляє The Economist.
- Максим Тимченко, генеральний директор компанії ДТЕК, заявив, що у 2024 році було знищено 90% їхніх генеруючих потужностей. Атаки з боку Росії, починаючи з березня, спрямовані були на теплові, гідроелектростанції. Також вперше удар припав на сонячні електростанції.
Президент Володимир Зеленський повідомив про підписання контракту з Німеччиною щодо постачання 600 ракет для систем протиповітряної оборони.
22 червня підрозділи Повітряних Сил Збройних Сил України здійснили удари по підприємству з виробництва компонентів для російських ракет ОТРК Іскандер та Х-101 у Воронежі.
22 червня в Україні відзначають День скорботи та вшанування пам’яті жертв війни. Ця дата присвячена пам’яті мільйонів українців, які загинули під час воєн і збройних конфліктів.
Триває 1580-та доба повномасштабної російсько-української війни. За цей час втрати військ РФ у живій силі (вбиті та поранені) сягнули понад 1,3 млн осіб.
У ніч на 21 червня українські сили завдали ударів по об’єктах військової логістики, нафтової інфраструктури та системах протиповітряної оборони РФ. Про це повідомив президент України Володимир Зеленський.