Уламки запущених на Україну ракет «беззаперечно» походять з КНДР: експерт в Радбезі ООН
Джерело: Sky News
Експерт зі зброї заявив Раді Безпеки ООН, що виявлені в Україні залишки балістичних ракет “беззаперечно” походять з Північної Кореї.
28 березня Росія наклала вето, яке припинило моніторинг санкцій групою експертів ООН проти Північної Кореї через її розширення ядерної програми.
США та їх союзники звинуватили Москву в прагненні уникнути перевірки, оскільки вона, ймовірно, порушує санкції, купуючи зброю в КНДР для використання в Україні.
Відтак, на запит Великої Британії, Франції, Японії, Південної Кореї та США, Рада обговорила незаконні постачання зброї з Північної Кореї.
На засіданні Росія відкинула звинувачення, а Північна Корея назвала це “надзвичайно нахабним актом” для обговорення “чиєїсь нібито передачі зброї”.
Однак виконавчий директор Conflict Armament Research Джон Лефф з 2018 року займається відстеженням зброї, якою атакують Україну.
Під час аналізу ракети, яка влучила 2 січня в Харків, Лефф і його організація задокументували ракетний двигун, хвостову частину та майже 300 компонентів, виготовлених 26 компаніями з восьми країн і територій.

Фото: AP
Вони встановили, що це була ракета KN-23 або KN-24, виготовлена у 2023 році в Північній Кореї.
Лефф сказав, що організація дійшла висновку на основі унікальних характеристик ракети – її діаметра, чітких приводів реактивної лопатки, які спрямовують тягу та траєкторію ракети, візерунка навколо запальника, наявності корейських ієрогліфів на деяких компонентах ракети та інших знаків.
“Після початкової документації наші команди перевірили ще три ідентичні ракети КНДР, які вдарили по Києву та Запоріжжю на початку цього року”, — сказав Лефф.
Вони також знайшли артилерійську ракету 1977 року виробництва, яка, за їхніми словами, була виготовлена в КНДР та може бути частиною більшої партії ракет.
- Міністр оборони Південної Кореї повідомив Шін Вонсік , що КНДР передала Росії щонайменше 10 000 контейнерів, які можуть вмістити 4,8 млн артилерійських снарядів.
- Можливий майбутній візит глави РФ Володимира Путіна до Північної Кореї може поглибити військові зв’язки між двома країнами у порушення резолюцій Ради Безпеки ООН, попередили офіційні особи Південної Кореї та Сполучених Штатів.
- У міноборони Південної Кореї повідомили, що мають нові докази військової співпраці між Росією та Північною Кореєю.
- Національна розвідувальна служба Республіки Корея (NIS) вивчає інформацію про те, що КНДР може постачати Росії боєприпаси, виготовлені у 1970-х роках.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 6 липня. На даний час відбулося 149 бойових зіткнень.
З початку літа через російські обстріли постраждали шестеро медиків екстреної медичної допомоги. Загалом пошкоджені 24 автомобілі швидкої, з яких два знищені вщент.
Попри загрозливу ситуацію на фронті, де російські війська ведуть активні наступи й майже перетворили Суми на “сіру зону”, увагу спостерігачів дедалі більше привертає інший фронт – внутрішньополітичний. У червні в Україні загострилися кадрові конфлікти, антикорупційні справи та боротьба за контроль над урядом і силовими відомствами. У центрі – голова Офісу президента Андрій Єрмак.
Сьогодні, 6 липня, російські війська атакували ударними дронами будівлю Кременчуцького районного територіального центру комплектування та соціальної підтримки у Полтавській області.
Центральна міська клінічна лікарня №6 у тимчасово окупованому Донецьку перебуває у занедбаному стані. У медичному закладі спостерігається гостра нестача медикаментів та персоналу, зафіксовані випадки фізичного зносу приміщень — зокрема, пошкодження підлоги та зламані меблі.