Universal звинуватила дистриб’ютора Believe у піратстві музики Ріанни й Леді Ґаґи

Джерело: Variety

Лейбл Universal Music Group (UMG) подав скаргу до федерального суду в Нью-Йорку, в якому стверджує, що дистрибʼютор Believe розповсюджує треки фейкових виконавців.

Зокрема йдеться про пісні, в яких неправильно написані імена артистів: Kendrik Laamar, Arriana Gramde, Jutin Biber і Llady Gaga. Насправді ж ці композиції є просто прискореними версіями пісень справжніх артистів.

UMG стверджує, що бізнес-модель Believe базується на піратстві творів, захищених авторським правом, включаючи пісні Аріани Гранде, Біллі Айліш, Елтона Джона, Rolling Stones та багатьох інших.

“Список клієнтів Believe переповнений фейковими “артистами” та піратськими студіями звукозапису, які покладаються на Believe та її мережу для розповсюдження незаконних копій популярних звукозаписів у всій цифровій музичній екосистемі. Хоча Believe повністю усвідомлює, що її бізнес-модель живиться внаслідок нестримного піратства, вона уникає основних заходів для запобігання порушенням авторських прав і закриває очі на той факт, що її музичний каталог рясніє звукозаписами, які порушують авторські права”, – йдеться в позові.

Як розповіли у виданні, компанія Believe розташована в Парижі та заснована у 2005 році Дені Ладегайлері, колишнім керівником Vivendi. Протягом останніх років компанія стабільно розвивалася, а у 2023 фінансовому році її дохід склав 880,3 млн євро.

Компанія зібрала великий музичний каталог і має угоди з такими платформами, як Spotify, YouTube, Apple Music і Amazon. Згідно з позовом UMG, Believe надала мільйони треків на ці платформи без жодної перевірки, яка мала б довести, що треки не складаються з матеріалів, захищених авторським правом.

Як наслідок, згідно з позовом, каталог містить багато прискорених або “реміксованих” версій пісень виконавців, які підписали контракти з UMG. У позові також звинувачують Believe у фейковому підтвердженні права власності на ці треки в системі ідентифікації контенту YouTube, що ускладнює для виконавців UMG заяву про свої власні пісні.

Представник Believe спростував звинувачення.

“Believe і TuneCore не коментують незавершені судові процеси. Як компанії, які працюють з артистами та лейблами по всьому світу, ми дуже серйозно ставимося до поваги авторських прав. Ми рішуче спростовуємо ці заяви та заяви, зроблені Universal Music Group, і будемо боротися з ними”, – прокоментував речник Believe.

У Міндовкіллі повідомили, що Україна отримала шанс не просто відновити інфраструктуру після війни, а й зробити економіку дружньою до довкілля, відкритою для інновацій і рівною для всіх громадян. Одним із ключових інструментів такого переходу може стати розвиток “зелених” робочих місць.

Президент США Дональд Трамп заявив, що не досяг жодного прогресу у переговорах про припинення вогню в Україні під час телефонної розмови з главою Росії Володимиром Путіним 3 липня.

У переговорах про членство в ЄС країни-кандидати впорядковують законодавчі зміни за “кластерами” – тематичними блоками європейського права, які охоплюють ключові сфери політики. Україна має пройти шість таких кластерів, гармонізувавши своє законодавство з нормами ЄС.

Німеччина опрацьовує можливість постачання Україні додаткових систем протиповітряної оборони. Мова про закупівлю ЗРК Patriot у США.

3 липня МЗС України запросило посла Угорщини у зв’язку з черговими недружніми заявами угорської сторони.