Уночі росіяни вдарили по Харкову ракетою-гібридом «Грім-Є1»
Джерело: мер Харкова Ігор Терехов
Вночі 29 жовтня росіяни вдарили по житловому сектору Харкова ракетою-гібридом “Грім-Є1”.
Удар стався о 2:51 по будинках в Основ’янському районі Харкова. За уточненими даними, унаслідок атаки повністю зруйновано чотири будинки, ще 19 – пошкоджені.
Кількість жертв не змінилась – чотири особи, тіла яких рятувальники деблокували з-під завалів протягом ночі.
“Останніми днями ворог сконцентрувався саме на терористичних ударах по Харкову – бʼє по житлових будинках, по наших історичних памʼятках, по символах міста, таких, як “Держпром”. Прошу всіх бути дуже обережними й не ігнорувати сигнали повітряної тривоги”, – наголосив міськголова Харкова.
ДОВІДКА: “Грім-Є1” створено на базі радянської ракети Х-38. Фактично, ця зброя – гібрид плануючої бомби та ракети.
Від звичайних плануючих бомб “Грім-Є1” відрізняється реактивним двигуном, що дає йому змогу збільшити дальність ураження до 120 км. У своїй конструкції гібрид має осколково-фугасну модульну бойову частину з контактним детонатором.
“Грім-Є1” перед ураженням цілі може знижуватись під великим кутом. Для наведення “Грім-Є1” використовують інерціальну та супутникову системи навігації.
Носіями гібрида є винищувачі МіГ-35, Су-34, Су-35, Су-57 та гелікоптери.
Боєприпас представили у 2015 році, а у 2019 році було повідомлено про завершення випробувань.
Вперше у війні проти України “Грім-Є1” застосували у березні 2023 року, однак “дебют” виявився невдалим і гібрид впав на території ТО Донецька.
У вересні того ж року окупанти вдарили цим озброєнням по Куп’янську на Харківщині: тоді загинуло шестеро осіб. Встановлено, що окупанти вдарили по мосту, яким рухалась автівка з волонтерами.
Використовували “Грім-Є1” і для ударів у 2024 році. Відомо про удари 25 травня, 31 серпня та сьогодні, 29 жовтня. У всіх трьох випадках під атаками був Харків.
- Голова Харківської ОВА Олег Синєгубов оприлюднив наслідки російського обстрілу адмінбудівлі у центральній частині Харкова.
У Міндовкіллі повідомили, що Україна отримала шанс не просто відновити інфраструктуру після війни, а й зробити економіку дружньою до довкілля, відкритою для інновацій і рівною для всіх громадян. Одним із ключових інструментів такого переходу може стати розвиток “зелених” робочих місць.
Президент США Дональд Трамп заявив, що не досяг жодного прогресу у переговорах про припинення вогню в Україні під час телефонної розмови з главою Росії Володимиром Путіним 3 липня.
У переговорах про членство в ЄС країни-кандидати впорядковують законодавчі зміни за “кластерами” – тематичними блоками європейського права, які охоплюють ключові сфери політики. Україна має пройти шість таких кластерів, гармонізувавши своє законодавство з нормами ЄС.
Німеччина опрацьовує можливість постачання Україні додаткових систем протиповітряної оборони. Мова про закупівлю ЗРК Patriot у США.
3 липня МЗС України запросило посла Угорщини у зв’язку з черговими недружніми заявами угорської сторони.