Ураган переніс до Великої Британії рекордну кількість рідкісних американських птахів

Джерело: The Guardian

Внаслідок урагану Лі до Великої Британії прибула рекордна кількість рідкісних американських співочих птахів.

Як розповіли у виданні, десятки видів птахів, один з яких ніколи не спостерігався на території Великої Британії, відхилилися від своїх звичних маршрутів під впливом сильного вітру.

За словами Александра Ліса з Манчестерського університету, це була найбільша подібна міграція з коли-небудь зареєстрованих.

Повідомляється, що така міграція стала справжнім подарунком для британських орнітологів, які збираються сотнями, щоб спостерігати за птахами. Вони наголошують, що невеликі птахи подолали тисячі кілометрів. Дуже рідко, коли їм вдається пролетіти такі відстані та вижити.

Поки що науковці ідентифікували 15 видів та 49 окремих птахів. При цьому орнітологи зауважили, що такий переліт пережили далеко не всі птахи. Багато з них потонули в океані.

Результати дослідження показали, що сильні осінні шторми підвищать ймовірність прильоту птахів.

“Кліматичні моделі свідчать про те, що частота сильних штормів в Атлантиці буде збільшуватися з підвищенням температури, і це може мати істотний негативний вплив на популяції птахів Північної Америки”, – наголосив Ліс.

21 квітня переважна більшість сербів на півночі Косово бойкотували місцевий референдум стосовно того, чи слід усунути мерів-албанців чотирьох муніципалітетів, чиє призначення призвело до хвилі протистоянь минулого року.

У Центрі національного спротиву поінформували про нову небезпеку для українських аграріїв на тимчасово окупованих територіях України. Зокрема землеробів застерігають від так званих “пільгових кредитів” від росіян.

21 квітня розпочинаються спільні литовсько-польські тактичні навчання з авіаційним елементом “Хоробрий грифон 24/II/Brave Griffin 24/II”. У навчаннях також візьмуть участь союзники із США та Португалії.

Українські війська можуть зазнати додаткових невдач у найближчі тижні, очікуючи на вже ухвалену військову допомогу США, яка дозволить Україні стабілізувати фронт, однак, ймовірно, постачання зможуть пригальмувати нинішній російський наступ.

Сьогодні, 21 квітня, п’ята річниця другого туру президентських виборів 2019 року, які завершилися перемогою тоді…