Уряд дозволив бойовим медикам переливати кров на догоспітальному етапі
Джерело: МОЗ України
Уряд України ухвалив постанову, згідно з якою переливати кров зможуть не лише люди з медичною освітою, а й військовослужбовці, які пройшли відповідне навчання.
Для цього Міністерство охорони здоров’я розширює спеціальну навчальну програму з основ трансфузійної терапії.
Цей тренінг дозволить бойовим медикам отримати необхідні навички з переливання універсальної першої мінус групи крові. Його можна буде пройти на базі визначених центрів крові.
Зазначена навчальна програма повністю відповідає стандартам НАТО. В країнах Альянсу вважається нормою навчати переливання крові бойових медиків без медичної освіти. У Норвегії, наприклад, взагалі – переливати кров мають право навіть звичайні бійці.
Таке рішення уряду значно розширює коло людей, які можуть проводити трансфузію цільної крові на фронті. Його нагальність та необхідність обумовлена тим, що далеко не кожен бойовий медик має відповідну медичну освіту.
Переважно, допомогою пораненим на передовій та їх евакуацією до стабпунктів або госпіталів займаються люди з відповідними навичками й досвідом, втім, без медичної освіти.
До того ж, реалії війни та сучасні протоколи надання першої медичної допомоги на полі бою, зокрема тактичної бойової допомоги пораненим (TCCC), передбачають процедуру заміщення крововтрати, що можна забезпечити переливанням цільної крові. Її будуть проводити в автомобілі під час евакуації пораненого до стабілізаційного пункту або госпіталю.
У МОЗ зазначили, що за приблизними підрахунками, впровадження механізму забезпечення донорською кров’ю фронту та відповідних навчальних програм із основ трансфузійної терапії, дозволить суттєво зменшити відсоток превентивних смертей на полі бою, пов’язаних із крововтратою. Адже вчасне переливання цільної крові дозволяє отримати час на доставлення пораненого до найближчого госпіталю.
- Кабінет міністрів України дозволив – у разі нагальної потреби чи при виникненні надзвичайних ситуацій – ввозити з-за кордону донорську кров та її компоненти.
- За понад 17 місяців повномасштабної війни російські загарбники зруйнували понад 186 обʼєктів медзакладів та ще 1 409 обʼєктів – пошкодили.
Арсенал українських НРК поповнився безпілотним наземним комплексом DODGER, котрий виконує логістичні та тактичні завдання – від евакуації поранених до мінування позицій.
Уряд Росії у 2025 році має намір закуповувати алмази коштом держбюджету, щоб підтримати російську держкорпорацію “Алроса”, котра втратила експортні постачання через західні санкції.
Генсекретар НАТО Марк Рютте запевнив, що у 2025 році Україна отримає від європейських країн та Канади додаткову допомогу на 35 мільярдів євро.
На війні загинув голова осередку партії “Європейська Солідарність” у селищі Троїцьке Луганської області, доброволець Олександр Бабушкін.
Майор 12-ої бригади спецпризначення НГУ “Азов” Андрій Кориневич на псевдо “Корінь” заявив про скоєння на нього нападу в Івано-Франківську та звинуватив у причетності військовослужбовців 3-ої окремої штурмової бригади.