Уряд Норвегії погодив прямий експорт озброєння до України
Джерело: пресслужба уряду Норвегії
Уряд Норвегії вирішив дозволити прямі продажі зброї та продукції оборонної промисловості країни Україні. Ця зміна політики набуває чинності 1 січня 2024 року.
Норвезький уряд ухвалив дозвіл на прямий продаж озброєння Україні. Рішення є винятком у політиці відносно заборони продажу зброї в країни, де триває війна.
У надзвичайній безпековій ситуації, що склалася в результаті агресивної війни Росії, вкрай важливо, щоб ми продовжували підтримувати Україну. Підтримка України важлива для безпеки Норвегії та Європи. Ми повинні планувати можливість продовження незаконної війни. Тому уряд вирішив дозволити прямі продажі зброї та пов’язаної з обороною продукції норвезької оборонної промисловості в Україну, – заявив міністр закордонних справ Еспен Барт Ейде.
За умови, що експорт відповідає вимогам перевірених потреб і контролю кінцевого споживача, уряд вирішив дозволити прямі продажі зброї та оборонної продукції від оборонної промисловості Норвегії органам оборони України.
Зміна політики означає, що норвезькі компанії можуть звертатися до Міністерства закордонних справ за ліцензією на експорт для прямих продажів зброї та оборонної продукції в Україну.
У Міністерстві закордонних справ наголошують, що експортні ліцензії для прямих продажів будуть надаватися лише в кожному конкретному випадку. Усі заявки ретельно оцінюватимуть. Контроль і надалі відбуватиметься в суворих і відповідальних рамках, відповідно до норм експортного контролю Норвегії.
- 13 грудня Норвегія оголосила про новий пакет допомоги Україні на 1,8 мільярда доларів.
- Норвегія приєдналась до цільового фонду підтримки реконструкції та економічного розвитку України під наглядом MIGA, виділивши на підтримку економіки 22 млн доларів.
- Уряд Норвегії передасть Україні додатково близько 18,5 мільйона доларів на розмінування. Кошти скерують на знешкодження мін та інших вибухових речовин в Україні.
- Уряд Норвегії оголосив про виділення 1 млрд крон (84 мільйони євро) норвезьким організаціям, які допомагають українцям. Гроші надійдуть у межах норвезької програми підтримки України Nansen.
Станом на кінець січня 2025 року через російську агресію в Україні пошкоджено 1333 пам’ятки культурної спадщини та 2185 об’єктів культурної інфраструктури.
30 січня президент Володимир Зеленський підписав Закон 4188-IX “Про внесення змін до Закону України “Про природно-заповідний фонд України” щодо забезпечення збереження територій та об’єктів природно-заповідного фонду”.
Бюджетний комітет Німеччини закликав міністра фінансів Йорга Кукіса схвалити додаткові 3 мільярди євро (3,13 мільярда доларів) військової допомоги Україні, повідомили джерела.
Для завершення війни проти України необхідно тиснути на Росію, адже саме Москва виступає агресором, наголосила глава дипломатії Європейського Союзу Кая Каллас. Вона зазначила, що США повністю поділяють цю думку.
Хмельницька обласна рада має намір витратити 645 тисяч гривень на висвітлення своєї діяльності у 2025 році, повідомила пресслужба у відповідь на інформаційний запит ІМІ.