Уряд прагне посилити контроль за інформаційним простором після падіння довіри — ЗМІ

Джерело: токшоу “УП.Чат” в YouTube

Шефредакторка “Детектор Медіа” Наталія Лигачова вважає, що влада спрямовує зусилля на компенсацію падіння довіри шляхом посилення контролю за інформаційним простором.

Вона висловила свої занепокоєння тим, що зараз уряд намагається заповнити прогалини в довірі, збільшуючи свій вплив на медійний сектор.

“Мене непокоїть, що, як мені здається, зараз влада намагається залатати прогалини в довірі посиленням контролю за інформаційним простором. Що стосується телемарафону, я думаю, справа не лише в тому, що лише на Суспільному був баланс політичних сил, що підкреслювали і медіаексперти, і західні донори. Ми знаємо, що тільки в його ефірі були представники “Європейської солідарності”. Про це казали, і це набридло. Серед учасників телемарафону дійсно було роздратування через це, але це не було основною причиною”, — додала Наталія Лигачова.

Вона вказала на те, що існує комплекс проблем, включаючи спробу монополізації проєкту “Єдині новини”, яка вже викликала спротив у медійному середовищі.

“А він підконтрольний владі. Зараз він неофіційно координується Владиславом Матяшем, офіційна роль якого невідома, його не позиціонують як представника державного каналу “Рада”. Він виступав головним рупором оголошення про те, що Суспільному пропонують відмовитися від прайму під час телемарафону. У нього був єдиний на тиждень прайм, і від того його намагалися посунути, що й викликало спротив самого Суспільного”, — сказала Лигачова.

Лигачова також висловила стурбованість тим, що ця стратегія може призвести до обмеження бюджету Суспільного на майбутні роки.

“Я вбачаю ризик в тому, що на 2025 рік влада може дуже обрізати бюджет Суспільному. Але не в тому, що він втратить рейтинги: вони або залишаться приблизно на тому ж рівні, або навіть піднімуться”, — припустила шефредакторка “ДМ”.

Вона закликала до піар-кампанії для Суспільного, вказавши на його переваги, такі як політичний баланс, професіоналізм ведучих та рейтингові програми.

Уряд США оштрафував турецьку чартерну компанію бізнес-джетів Air Sapphire за несанкціоновані польоти до Росії на літаку американського виробництва Gulfstream GIV.

Голова Запорізької ОВА Іван Федоров повідомив, що на території міста Запоріжжя та Запорізької області почалися роботи зі зведення підземних шкіл. У регіоні планують збудувати десять таких закладів до кінця року.

У Генеральному штабі ЗСУ повідомили про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 19 червня. Російські війська завдали по території України три ракетні та 38 авіаційних ударів із застосуванням 55 КАБів, також задіяли 533 дрони-камікадзе. Разом з тим, ворог здійснив понад 2900 обстрілів по позиціях наших військ та населених пунктах зі ствольної і реактивної артилерії, мінометів, стрілецької зброї та озброєння бойових машин.

Пані посол Естонії в Україні підтвердила, що її країна готова обговорювати питання відправлення своїх військ до України, оскільки для Таллінна це не “червона лінія”.

19 червня Риксдаг, після п’ятигодинних дебатів, проголосував за угоду щодо військової співпраці зі США, так звану угоду DCA, яка дає американським військовим право використовувати 17 шведських військових баз по всій країні.