Уряд Угорщини відмовився прийняти сенаторів США

Джерело: The Washington Post

Уряд Угорщини відмовився приймати делегацію сенаторів США. Вони прибули до Будапешту з метою закликати негайно затвердити заявку Швеції на вступ до НАТО.

Сенатор Джин Шахін висловила своє розчарування тим, що жоден член угорського уряду не зустрівся з делегацією, проте вона залишається оптимістичною та сподівається, що заявка Швеції буде розглянута для ратифікації, коли угорський парламент збереться знову 26 лютого.

Сенатор Кріс Мерфі вважає, що відмова уряду Віктора Орбана зустрітися з ними була дивною та тривожною, але він стверджує, що відповідальність за голосування лежить на угорському лідері.

“Ми достатньо знаємо про політику, щоб знати, що якщо прем’єр-міністр Орбан захоче, щоб це сталося, тоді парламент зможе рухатися вперед”, – сказав він.

Раніше цього місяця сенатор США Бен Кардін, голова сенатського комітету з міжнародних відносин, висловив сумніви щодо ймовірності введення санкцій проти Угорщини за її поведінку та охарактеризував Орбана як “найменш надійного члена НАТО”.

Прем’єр-міністр Великої Британії Ріші Сунак під час візиту до Польщі 23 квітня оголосить про збільшення військової підтримки України на 500 мільйонів фунтів стерлінгів (617 мільйонів доларів), попередивши, що Росія повинна зазнати поразки, щоб запобігти подальшому просуванню її військ в Європу. Анонсується, що до пакету увійдуть додаткові ракети Storm Shadow.

22 квітня у Берліні відбулася урочиста церемонія відкриття ювілейного року з нагоди 300-річчя німецького філософа Іммануїла Канта. Під час своєї промови канцлер Німеччини Олаф Шольц заборонив главі РФ Володимиру Путіну посилатися на Канта, зазначив, що його дії “суперечить усім основним твердженням” мислителя.

22 квітня уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець повідомив про інцидент з побиттям підлітка у київській школі №81. Школяр зазнав тяжкої травми, водночас дитину прооперували лише на десятий день після побиття, оскільки хлопчик нічого не сказав батькам.

Російські війська шість місяців штурмували невелике село Новомихайлівка, водночас втративши понад 250 одиниць бронетехніки.

Ввечері 22 квітня російські війська вкотре обстріляли Харків. Міський голова Ігор Терехов повідомив про вибухи.