Уряд впровадить виплати у випадку загибелі або поранення журналістів
Джерело: Юлія Свириденко
Уряд впровадив одноразову виплату у випадку загибелі або поранення журналістів під час виконання професійних обов’язків.
Першу виплату здійснять батькові журналістки Вікторії Рощиної, яка загинула в російському полоні. Як вказує прем’єрка Юлія Свириденко, ця програма передбачена в держбюджеті на 2026 рік. Суму виплати в повідомленні не вказують.
“Для української держави це питання справедливості перед тими, хто самовіддано шукав правди, документував факти російських злочинів і втратив через це життя”, – пише посадовиця.
Від початку повномасштабного вторгнення Росія вбила 21 журналіста під час виконання службових обовʼязків, серед них українці та іноземці.
- Росіяни атакували FPV-дроном автомобіль, у якому перебував журналіст австрійського телеканалу ORF Крістіан Вершютц та команда волонтерів.
- На фронті загинув військовослужбовець Антон Бондаренко, який раніше працював фіксером для журналістів французьких телеканалів TF1 та LCI під час їхніх поїздок в Україну.
- Під час зйомок на сході України був поранений журналіст німецької газети Die Welt Ібрагім Набер.
- На Донеччині унаслідок атаки російського БпЛА загинули журналістка та оператор телеканалу “Freedom”.
Міністерство фінансів США виключило із санкційного списку сімох громадян Росії, два судна та дві турецькі компанії.
Історик Тімоті Снайдер висловився про українсько-польський конфлікт довкола УПА. Він зауважив, що від цього виграє Росія.
На Одещині рятувальники припинили активну фазу пошуків десятирічної дівчинки, яку п’ять днів тому течією віднесло у відкрите море. Про це повідомила речниця Головного управління ДСНС в Одеській області Марина Мартиненко.
Російські окупанти атакували автозаправну станцію у Сумах. Постраждали четверо осіб.
У тимчасово окупованому Севастополі запровадили режим тимчасового обмеження електропостачання. Про це повідомив так званий “губернатор” тимчасово окупованого Севастополя Михайло Развожаєв.