Уряд запровадить чіткіші визначення критичності підприємств і бронювання працівників
Джерело: “Інтерфакс-Україна”
Уряд України планує запровадити чіткіші критерії для визначення критичності підприємств та потреби бронювання працівників. Прем’єр-міністр Денис Шмигаль повідомив, що наразі триває аудит критичних підприємств для усунення можливих зловживань, виявлених влітку.
За його словами, до 15 листопада буде завершено інвентаризацію, після чого затвердять прозорі, однозначні параметри для бронювання, які знизять можливість суб’єктивного підходу.
Під час Київського міжнародного економічного форуму Шмигаль зазначив, що до завершення аудиту підприємствам, у яких завершується термін бронювання працівників, його продовжать. Це стосується тих, хто має бронювання до 31 травня 2024 року.
Одним із нововведень стане вимога щодо рівня зарплат: замість орієнтації на середню зарплату в регіоні буде встановлено мінімальну суму, необхідну для бронювання працівників. У такий спосіб, за його словами, буде знижено ризик зловживань.
Шмигаль також повідомив, що під час аудиту виявлено випадки бронювання працівників, які сплачують податки з заробітної плати, нижчої за мінімальну, або не оновили свої дані. Нові параметри мають допомогти уникнути подібних ситуацій.
За словами прем’єра, це питання є важливим і потребує балансу між потребами оборони та економічною діяльністю, що забезпечує робочі місця.
Прем’єр також зазначив, що уряд прагне впровадити економічне бронювання, проте визнає, що військові та представники передових підрозділів ставляться до цього кроку скептично.
- Міністерство оборони України відмовило ТОВ “Балістика” у праві бронювати працівників, які займаються виробництвом спорядження для Збройних сил. Комісія відомства вирішила, що підприємство не відповідає критеріям, необхідним для надання статусу критично важливого, який дозволяє бронювання робітників.
- Кабінет міністрів України запровадив зміни до правил, що визначають підприємства, установи та організації, які є критично важливими для функціонування економіки та забезпечення життєдіяльності населення під час особливих періодів.
Внаслідок удару по командному пункту 810 окремої бригади морської піхоти ЗС РФ у Льгові Курської області загинуло 18 російських військових.
На Закарпатті затримано переправників, які намагалися провезти двох ухилянтів через кордон під виглядом учасників траурного кортежу, що супроводжував тіло загиблого воїна.
Війна загострила в Україну проблему антибіотикорезистентності — стійкості мікроорганізмів до антибіотиків, які мали б їх знищити.
Російські війська активізували обстріли та діяльність диверсійно-розвідувальних груп (ДРГ) на Херсонщині, повідомив очільник місцевої ОВА Олександр Прокудін в етері телемарафону.
Міністерство оборони України анулювало результати та перенесло голосування за членів Громадської антикорупційної ради.