Уряд змінить систему бронювання від мобілізації найближчим часом — прем’єр
Джерело: пресконференція
Уряд найближчим часом змінить систему бронювання від мобілізації, запровадивши “червоні” лінії, які унеможливлять відкуп від військової служби. Прем’єр-міністр Денис Шмигаль сказав, що для цього залучають військових, щоб забезпечити відповідність бронювання національним інтересам.
Шмигаль наголосив, що чинний підхід до бронювання передбачає критерії для критичних підприємств, оборонно-промислового комплексу, дефіцитних професій, а також вимоги щодо відсутності податкової заборгованості та гідного рівня зарплат. Але уряд прагне вдосконалити ці принципи, впроваджуючи нові правила в межах концепції “воюй або працюй”.
За словами прем’єра, три ключові завдання включають створення додаткових робочих місць, підвищення заробітних плат та повернення українців на батьківщину.
До війни в Україні було близько 10 мільйонів офіційно працевлаштованих осіб, але з початком повномасштабного вторгнення втрачено 3,5 мільйона робочих місць. Шмигаль наголосив, що уряд ставить за мету відновлення кількості робочих місць, аби забезпечити соціальні гарантії пенсіонерам після завершення війни. За його словами, зараз на кожного працівника припадає один пенсіонер, що додатково тисне не економіку та бізнес.
Уряд також працює над тим, щоб повернути людей у “білу” економіку, збільшити рівень оплати праці та надходження до бюджету. Прем’єр наголосив, що зміни до системи бронювання будуть не сенсаційними, а лише вдосконаленням чинних параметрів. Наприклад, правилами, які допоможуть відповісти на питання, чому певний працівник звільнений від мобілізації, і як саме він сприяє підтримці держави.
- Прем’єр-міністр Денис Шмигаль заявив, що нині неможливо точно передбачити, як довго взимку триватимуть відключення електроенергії та чи будуть вони взагалі. За його словами, надавати прогнози некоректно, оскільки Росія продовжує планувати терористичні удари по енергетичній інфраструктурі України.
Москва готова до мирних переговорів з Україною на основі так званих “Стамбульських домовленостей”, заявив глава РФ Володимир Путін.
Під час саміту G7, президент США Дональд Трамп був “надзвичайно вражений та сповнений ентузіазму” через результати далекобійних атак України по цілях углиб території Росії. Також глава Білого дому погодився на посилення санкцій проти російського енергетичного сектору.
Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров заявив, що Москва більше не вважає США “об’єктивним посередником” у контексті війни проти України та звинуватив Вашингтон у посиленні тиску на Росію.
В Україні стартував перший етап трансформації Сил оборони, у межах якого запровадили нові мотиваційні контракти для військовослужбовців і цивільних.
Росія розглядає можливість імпорту бензину та дизельного пального, а також запровадження субсидій для стримування цін на тлі дефіциту, спричиненого українськими ударами по нафтопереробних заводах.