Усі країни Балтії заборонили в’їзд автівок з російською реєстрацією

Джерело: міністр закордонних справ Естонії Маргус Тсахкна

Естонія долучилася до Латвії та Литви у забороні в’їзду авто з російською реєстрацією. Глава МЗС Естонії Маргус Тсахкна наголосив, що “їм не дозволено користуватися привілеями, які може запропонувати свобода, допоки Україна не досягне перемоги”.

Відтепер країна виконає опубліковані Європейською комісією 8 вересня нові рекомендації щодо застосування санкцій. У них передбачена країнам ЄС заборона впускати на свою територію приватні автомобілі з російськими номерами.

Це відбудеться незалежно від причин, чому власник чи користувач моторних транспортних засобів перебуває в Естонії чи ЄС. Виїхати транспортним засобам із номерними знаками РФ дозволяється через зовнішній кордон або перетнути внутрішні кордони Європейського союзу.

При спробі перетнути кордон власнику автотранспорту запропонують або повернутися до Росії разом з автомобілем, або перетнути кордон без нього.

Раніше у Литві заявляли, що конфіскуватимуть авто з російською реєстрацією. Відповідне рішення ухвалила і Латвія

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну інформацію станом на 22:00 23 червня. З початку доби відбулося 116 бойових зіткнень. Ворог концентрував свої зусилля на Покровському та Курахівському напрямках. Сили оборони знають про плани ворога та роблять все, щоб їх зірвати.

23 червня глава Міноборони Чехії Яна Чернохова повідомила, що перші снаряди, закуплені в межах чеської ініціативи, передадуть Україні вже наприкінці червня.

Вже через кілька тижнів після дозволу Україні використовувати зброю, надану США, для обмежених ударів по території Росії, країна досягає певних успіхів у зупиненні наступу російських військ вздовж північно-східного фронту. Одначе, військові командири закликають зняти обмеження на застосування ракет великої дальності.

Станом на 23 червня російські війська намагаються закріпитися на західних околицях села Новоолександрівка на Донеччині. Сили Оборони України проводять ураження живої сили, щоб зупинити подальше просування ворога.

Інтереси безпеки Німеччини та Європи безпосередньо торкаються війни Росії проти України, заявив міністр економіки ФРН Роберт Габек у Пекіні на зустрічі з головою Національної комісії з розвитку та реформ (NDRC) Чженом Шаньцзе. Також сторони обговорювали й висновки Єврокомісії щодо можливого введення тарифів на китайські електромобілі.