Увірвались з автоматами: у комплексі «Косино» обурені діями військкомів Закарпаття

Джерело: оздоровчий комплекс “Термальні води Косино”

7 грудня на Закарпатті співробітники військкомату прийшли вручати повістки чоловікам в оздоровчому комплексі “Термальні води Косино”. За словами власників комплексу, процедура відбула з низкою порушень. Комплекс вже звернувся до правоохоронних органів.

За даними комплексу, о 12:30 7 грудня увірвались десятки невідомих осіб з автоматами, у балаклавах та військовій формі. Погрожуючи зброєю вони вивели з комплексу на вулиці дітей, жінок та людей похилого віку.

На прохання показати документи, невідомі застосували фізичну силу до директора комплексу.

“Організовував цю акцію, та був особисто присутній очільник Закарпатського ОТЦК Савчук Андрій та очільник Ужгородського РТЦК Тищук Ігор, який наніс тілесні ушкодження адвокату комплексу, і відібрав мобільний телефон коли він здійснював відеофіксацію цього беззаконня”, – мовиться у заяві комплексу.

Зазначається, що всі дії невідомих осіб відбувались “за мовчазної згоди” трьох екіпажів патрульної поліції під керівництвом начальника відділу превенції поліції Ужгорода Олександра Остапенка.

За даними комплексу, на час вказаних подій на території перебувало лише не більше 20% чоловіків. Решта гостей – люди похилого віку, діти та жінки, а тому вручити повістки “мажорам”, на яких “полював ТЦК”, не вдалось, оскільки їх не було у “Косино”.

“При цьому, без жодних пояснень та без вручення повісток, озброєні люди у балаклавах спакували у свій автобус двох працівників Комплексу та вивезли їх у невідомому напрямку”, – наголосили у комплексі.

У закладі додали, що події у “Косино” стали продовження аналогічних “акцій від ТЦК”. Зокрема зі ЗМІ відомо, що військкоми почали вручати повістки чоловікам у санаторіях та спортзалах Закарпатської області.

“У всіх випадках відстежується хамська, брутальна та зневажлива поведінка до громадян України, як до чоловіків, та і до жінок та дітей”, – мовиться у повідомленні.

У закладі обурені тим, що пі час вручення повісток військкоми агресивно поводять себе з людьми.

“Репресивними та ОРКівськими методами заганяють людей, як худобу у АВТОЗАКИ, грубо порушуючи принцип верховенства права і закону в усіх сферах громадського життя, що закріплено в статтях 21, 22, 27, 28, 29 Конституції України та статтях 5, 8, 17 Європейської конвенції з прав людини, основоположним принципом яких є особиста недоторканість людини та її приватної власності. Закарпатці – не худоба. Не дозволимо такого відношення до себе”.

У закладі резюмували, що вже звернулись до поліції, СБУ та ДБР, зареєструвавши кримінальне провадження у Єдиному державному реєстрі кримінальних правопорушень за статтями перевищення службових повноважень, нанесення тілесних ушкоджень та викрадення людей.

Москва готова до мирних переговорів з Україною на основі так званих “Стамбульських домовленостей”, заявив глава РФ Володимир Путін.

Під час саміту G7, президент США Дональд Трамп був “надзвичайно вражений та сповнений ентузіазму” через результати далекобійних атак України по цілях углиб території Росії. Також глава Білого дому погодився на посилення санкцій проти російського енергетичного сектору.

Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров заявив, що Москва більше не вважає США “об’єктивним посередником” у контексті війни проти України та звинуватив Вашингтон у посиленні тиску на Росію.

В Україні стартував перший етап трансформації Сил оборони, у межах якого запровадили нові мотиваційні контракти для військовослужбовців і цивільних.

Росія розглядає можливість імпорту бензину та дизельного пального, а також запровадження субсидій для стримування цін на тлі дефіциту, спричиненого українськими ударами по нафтопереробних заводах.