УЄФА дискваліфікував турецького футболіста за жест рукою

Джерело: CNN

УЄФА дискваліфікував турецького футболіста Меріха Демірала на дві гри через суперечливий жест рукою, зроблений захисником під час перемоги Туреччини на Євро-2024 проти Австрії.

Демірал двічі забив гол під час матчу і зробив жест, відомий як “вовчий салют”, який асоціюється з турецьким правим екстремістським угрупованням “Сірі вовки”.

Фото: Getty Images

В п’ятницю, 5 липня, за день до чвертьфінального матчу Туреччини проти Нідерландів, УЄФА оголосив про рішення відсторонити Демірала.

Йому висунули звинувачення “у недотриманні загальних принципів поведінки, у порушенні основних правил гідної поведінки, у використанні спортивних заходів для проявів неспортивного характеру та у приниженні слави футбольного спорту”.

Після перемоги проти Австрії Демірал опублікував фотографію, на якій він робить цей жест, і написав:

“Щасливий той, хто називає себе турком. Я мав на увазі якесь конкретне святкування. Ось що я зробив. Це пов’язано з турецькою ідентичністю, тому що я дуже пишаюся тим, що я турок. І я відчув це повною мірою після другого голу, тому в кінцевому підсумку зробив цей жест. Я дуже радий, що зробив це”.

Федерація футболу Туреччини підтвердила, що її юридичний відділ працює над оскарженням рішення.

Член Виконавчої ради УЄФА та кандидат у президенти Турецької федерації футболу (TFF) Сервет Ярдімчі назвав заборону “неприйнятною”.

“Вимагати покарання за природне святкування після завершення матчу в турнірі, який проходить гладко, є втручанням у незалежність футболу”, — написав він.

Турецький міністр молоді та спорту Осман Ашкін Бак заявив:

“Ми засуджуємо несправедливе та упереджене рішення УЄФА, яке, на нашу думку, не має жодних правових підстав і є цілком політичним”.

  • Під час гри збірної України проти Бельгії на Євро-2024 вболівальники розгорнули банер із портретом загиблого військовослужбовця Назарія “Грєнки” Гринцевича.
  • За півтора тижня чемпіонату Європи з футболу майже добіг кінця груповий етап. З 14 по 23 червня встигли команди встигли зіграти 24 матчі.

У вівторок, 23 липня, Президент України Володимир Зеленський зустрівся з Державним секретарем Святого Престолу кардиналом Пʼєтро Пароліном.

Станом на 16:00, 23 липня, від початку доби на фронті відбулося 83 бойові зіткнення. Ще тривають бойові зіткнення у 17 локаціях. Ворог продовжує найактивніше атакувати на Покровському напрямку.

У Луцьку двоє дітей випали з вікна будинку. Інцидент стався в одному зі спальних районів міста, коли 5-річна дівчинка та 3-річний хлопчик випали з вікна другого поверху.

Двом посадовцям КП “Київський метрополітен” повідомлено підозру у службовій недбалості через підтоплення тунелів між станціями “Деміївська” та “Либідська” взимку.

Результати масштабного дослідження, у межах якого проаналізували стан здоров’я 4,1 мільйона учасників, свідчать, що надмірна вага може стати причиною понад 30 типів онкологічних захворювань.