УЄФА продовжила футбольну ізоляцію Росії на сезон-2026/27
Джерело: сайт УЄФА
Спілка європейських футбольних асоціацій (УЄФА) опублікувала оновлений список учасників єврокубків сезону-2026/27, підтвердивши продовження відсторонення російських клубів і збірних. Тоді як донецький “Шахтар” напряму потрапив до основного етапу Ліги чемпіонів.
Як мовиться в офіційному листі організації до 55 футбольних асоціацій, російські клуби та збірні не братимуть участі в жодному турнірі під егідою організації у сезоні-2026/27. Відсторонення, запроваджене після початку повномасштабного вторгнення РФ в Україну у 2022 році, залишається чинним.
Так, РФ не зможе взяти участь не лише в єврокубках, а й у Ліга націй УЄФА, турнірах із футзалу, Кубку регіонів та інших офіційних змаганнях.
Водночас щодо Білорусь продовжує діяти окреме обмеження: білоруські збірні не можуть бути суперниками українських команд у турнірах УЄФА.
Тим часом донецький “Шахтар” потрапив до основного етапу Ліга чемпіонів УЄФА 2026/27.
Це стало можливим після перемоги Парі Сен-Жермен у Лізі чемпіонів. Оскільки французький клуб також здобув право на участь у турнірі через національний чемпіонат, утворилася вакантна путівка до основного етапу. Вона дісталася “Шахтарю”, як клубу з найвищим індивідуальним коефіцієнтом серед усіх чемпіонів, які кваліфікувалися до чемпіонського шляху Ліги чемпіонів.
- 7 травня Міжнародний олімпійський комітет зняв усі обмеження з білоруських спортсменів, відкривши їм шлях до повернення на міжнародні змагання, включно з кваліфікаційними турнірами до Олімпіади-2028 у Лос-Анджелесі.
- Міжнародна федерація плавання (World Aquatics) оголосила про масштабне оновлення правил участі у змаганнях, що фактично завершує період ізоляції для представників Росії та Білорусі.
- ГУР МО України у співпраці з Міністерством молоді та спорту України у розділі “Чемпіони терору” порталу War&Sanctions оприлюднило дані щодо 11 російських спортсменів, тренерів та функціонерів, які, попри підтримку війни проти України, продовжують брати участь у міжнародних змаганнях.
Міністр закордонних справ Андрій Сибіга зустрівся з тимчасово повіреною у справах США в Україні Джулі Девіс з нагоди завершення її дипломатичної місії.
Міністр закордонних справ Польщі Радослав Сікорський вважає, що переговори між Україною та Росією щодо врегулювання війни мають відбуватися без посередників.
У тимчасово окупованому Севастополі вже кілька днів спостерігаються перебої в роботі громадського транспорту через нестачу пального.
Російські окупанти продовжують мілітаризацію молоді на тимчасово окупованій Луганщині. У літніх таборах вони навчають підлітків із луганського осередку центру військово-спортивної підготовки “Воїн”, приділяючи особливу увагу юнакам віком 16–17 років.
Російські окупанти безпілотниками атакували Чернігів. Унаслідок ударів постраждали двоє людей.