В березні ООН зафіксувала різке зростання кількості жертв серед цивільних в Україні

Джерело: Reuters

Управління ООН з прав людини повідомило, що спостерігачі ООН минулого місяця зафіксували різке збільшення жертв серед цивільного населення в Україні.

За їхніми даними, в березні серед загиблих або поранених щонайменше 57 дітей, що вдвічі більше, ніж в лютому.

Моніторингова місія ООН з прав людини підтвердила щонайменше 604 цивільних, які загинули або дістали поранення в Україні в березні, що на 20% більше, ніж у лютому.

“Збільшення кількості втрат серед цивільного населення в березні відбулося в основному через атаки російських збройних сил із застосуванням ракет і боєприпасів, що лежать по всій території України, а також посилення повітряних бомбардувань поблизу лінії фронту”, – йдеться в повідомленні.

Раніше президент України Володимир Зеленський повідомив, що лише за березень російські війська застосували проти України понад 400 ракет різних типів, понад 600 БпЛА типу “Shahed” і понад 3 тисячі керованих авіабомб. 

16 червня, підбиваючи підсумки дводенного Глобального саміту миру у Швейцарії, президент Володимир Зеленський повідомив, що Україна планує вже за кілька місяців провести другий аналогічний захід, на якому гіпотетично може бути присутній представник від РФ.

16 червня командувач Сухопутних військ ЗС України генерал-лейтенант Олександр Павлюк повідомив про втрати російської армії за тиждень. Зокрема українські оборонці ліквідували 7750 росіян та знищили 1244 одиниць озброєння ворога.

У НЕК “Укренерго” повідомили, що 17 червня графіки погодинних відключень електроенергії застосовуватимуть по всій території України з 8:00 до 24:00. Більший дефіцит в енергосистемі прогнозують на тлі зростання споживання на початку робочого тижня.

Між Мексикою та Україною посилять двосторонню співпрацю. Ще буде відновлено роботу свого посольства в Україні.

Співробітник ФСБ РФ Сергій Лєбєдєв завербував військового, який перебував у Львові. Чоловік мав виконувати різні завдання, але вирішив залучити до завдання свою жінку, яка у результаті звернулася до поліції через його дії.