В ДТЕК пояснили, чому сьогодні спостерігається велика кількість відключень світла
Джерело: ДТЕК
Сьогодні в Україні зафіксовано численні відключення електропостачання. Як повідомили в ДТЕК, це пов’язано з тим, що ворог б’є не лише по електростанціях, а й по мережах, через що електроенергію від працюючих станцій, зокрема атомних, неможливо доставити до споживачів.
Згідно з повідомленням, Росія продовжує удари як по станціях, так і по лініях передачі електроенергії. Під атаками вже постраждали мережі у Львівській, Івано-Франківській, Черкаській, Чернігівській, Донецькій, Дніпропетровській та Харківській областях. Через пошкодження мереж три українські атомні електростанції були вимушені зменшити потужність.
Як розповіли в ДТЕК, Хмельницька та Рівненська АЕС ще з початку листопада знизили генерацію, а після нової атаки 19 листопада обидві втратили ще одну високовольтну лінію. Південно-Українська АЕС також втратила частину зовнішнього підключення. Загалом сьогодні чотири з дев’яти реакторів працюють на зниженої потужності.
Через похолодання споживання електроенергії зросло, а енергетична система відчуває додатковий тиск. Енергетики працюють без перерв, проте кожна нова атака ускладнює ситуацію та створює ризик нових відключень, йдеться в матеріалі.
У ДТЕК підкреслили, що роблять усе можливе для підтримки стабільності енергопостачання та швидкого відновлення мереж після пошкоджень.
- Хмельницька АЕС працює не на повну потужність через проблеми з ремонтом турбіни на другому енергоблоці, повідомив нардеп Ярослав Железняк. Через це станція недоотримує майже 500 МВт електроенергії.
Москва готова до мирних переговорів з Україною на основі так званих “Стамбульських домовленостей”, заявив глава РФ Володимир Путін.
Під час саміту G7, президент США Дональд Трамп був “надзвичайно вражений та сповнений ентузіазму” через результати далекобійних атак України по цілях углиб території Росії. Також глава Білого дому погодився на посилення санкцій проти російського енергетичного сектору.
Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров заявив, що Москва більше не вважає США “об’єктивним посередником” у контексті війни проти України та звинуватив Вашингтон у посиленні тиску на Росію.
В Україні стартував перший етап трансформації Сил оборони, у межах якого запровадили нові мотиваційні контракти для військовослужбовців і цивільних.
Росія розглядає можливість імпорту бензину та дизельного пального, а також запровадження субсидій для стримування цін на тлі дефіциту, спричиненого українськими ударами по нафтопереробних заводах.