В енергетиці складна ситуація після ракетного обстрілу РФ — міністр
Джерело: Герман Галущенко у Фейсбуці
Ситуація в енергетичній сфері України залишається складною після ракетного обстрілу 26 серпня з боку Росії. За словами міністра енергетики Германа Галущенка, наслідки ударів ще уточнюються.
“Ворог знову тероризує всю Україну ракетами. Під прицілом енергетика. Ворог не залишає планів позбавити українців світла”, написав він.
Міністр також повідомив, що оператор системи передачі змушений був терміново ввести режим екстрених відключень електроенергії.
“Ситуація складна, наслідки атак уточнюються. Енергетики вже працюють над їх ліквідацією”, – додав міністр.
Нагадаємо, що вранці 26 серпня російська армія здійснила черговий масований ракетний удар по Україні. Через обстріли “Укренерго” наказало ввести екстрені відключення світла, внаслідок чого графіки відключень тимчасово не діють.
Голова Львівської ОВА Максим Козицький повідомив, що росіяни атакували енергетичні об’єкти області, через що у регіоні виникли проблеми з електропостачанням. У кількох інших регіонах України також виникли перебої зі світлом, що призвело до затримок у русі електропоїздів, а резервні теплотяги були виведені на маршрути.
“Київводоканал” попередив про відсутність водопостачання в деяких районах столиці через зникнення світла. Станом на момент публікації новини водопостачання вже відновили.
Декілька станцій київського метро на “зеленій” та “червоній” гілках переведені в режим укриття, зазначав Телеграм-канал Київської міської державної адміністрації (КМДА). На “червоній” лінії потяги курсують від станції “Академмістечко” до станції “Театральна”, а станції “Арсенальна” та “Хрещатик” працюють лише як укриття. На “зеленій” лінії станції “Видубичі” та “Славутич” також функціонують у режимі укриття, а рух поїздів здійснюється від станції “Сирець” до “Звіринецької” та від “Осокорків” до “Червоного хутора”.
Внаслідок обстрілу тимчасово призупинено водопостачання в Житомирі, писало КП “Житомирводоканал”.
- Україна може уникнути відключень електроенергії до середини жовтня за умов відсутності атак на енергетичну інфраструктуру з боку Росії та аномальної спеки. Ситуація в енергетиці дещо стабілізувалася, тому поки графіки відключень не застосовуються. Проте після атаки 26 серпня наслідки уточнюються.
Президент України Володимир Зеленський публічно підтвердив основні вимоги Києва стосовно припинення війни, зокрема повне виведення російських військ з окупованої території та членство України в НАТО. Цього тижня глава Української держави знову виключив “торг” щодо українського суверенітету чи території. За словами посадовців, близьких до НАТО, Зеленський, можливо, готується прийняти більш гнучкий підхід щодо умов переговорів з Росією та закінчити війну.
Санкції Євросоюзу за повномасштабну війну проти України відчутно вдарили по лісовій промисловості Росії: у 2024 році російські виробники продадуть за кордон близько 20,7 млн кубометрів пиломатеріалів, або на 32% менше, ніж експортувалося в 2021 році. Це випливає із розрахунків консалтингової компанії Strategy Partners.
Рада ЄС розробила нові рамки для обмежувальних заходів у відповідь на дестабілізуючі дії Росії за кордоном.
Другий саміт миру щодо України не відбудеться у листопаді, повідомила радниця глави Офісу президента Дарія Зарівна.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 8 жовтня. Загалом, від початку доби відбулося 142 бойових зіткнення.