В Естонії хочуть заборонити церкви і парафії, пов’язані з Московським патріархатом
Джерело: ERR
Естонський міністр внутрішніх справ Лаурі Ляенеметс запропонував уряду законопроєкт про заборону в Естонії діяльності церков чи парафій, пов’язаних із організаціями, що підтримують агресію Росії.
Під час виступу перед депутатами Рійгікогу (парламенту Естонії), міністр заявив, що необхідність змін зумовлена тим, що сама Естонська православна церква Московського патріархату (ЕПЦ МП) не зробила жодних значних кроків для виконання відповідних вимог держави.
“Пропоную уряду внести зміни до закону про церкви і конгрегації, щоб виключити відносини будь-якої церкви, конгрегації, об’єднання конгрегацій, монастиря або іншого релігійного об’єднання, що діє в Естонії, з будь-якою іноземною організацією, яка, наприклад, становить загрозу для громадського або конституційного порядку в Естонії, підтримує військову агресію чи підбурює до війни, закликає до тероризму чи будь-якої іншої форми насильницької поведінки”, – наголосив Ляенеметс.
Також він нагадав, що “сьогодні Московський патріархат – це ще одна зброя в арсеналі впливу Росії, за допомогою якої не лише пригнічується власний народ, а й намагаються, зловживаючи вірою, отруїти душі людей в інших країнах”.
Через це, як зауважив міністр, Естонія не може миритися з тим, що Естонська православна церква належить Московському патріархату.
- Представник РПЦ, митрополит Єкатеринбурзький та Верхотурський Євген назвав повномасштабну війну РФ проти України процесом “лікування”, тоді як Росія, за його словами виступає в ролі “хірурга”, який проводить операцію, щоб видалити “щось, що несе в собі смерть”.
Триває 1236-та доба повномасштабної російсько-української війни. За цей час втрати військ РФ у живій силі (вбиті та поранені) сягли понад мільйон осіб.
За оцінками аналітиків, російські комбіновані атаками дронами і ракетами спрямовані на підрив морального духу українців.
Президент США Дональд Трамп вперше планує передати Україні зброю, використовуючи президентські повноваження, якими активно користувався його попередник – Джо Байден, інформують обізнані джерела.
10 липня президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн у Римі оголосила про підписання нового пакету угод на €2,3 млрд з міжнародними та двосторонніми публічними фінансовими установами для підтримки відновлення України, що підтверджує непохитну відданість ЄС відбудові України та її європейському майбутньому.
Міністр оборони Великої Британії Джон Гілі, коментуючи ініціативу створення Коаліції охочих, підтвердив, що Лондон готовий направити свої війська до України для підтримки потенційного припинення вогню з Росією.