В Естонії страйкують вчителі: вимагають підвищення зарплат

Джерело: ERR

У понеділок, 22 січня, в загальноосвітніх школах Естонії розпочався безстроковий страйк учителів, до якого долучилися 9471 педагог із 330 шкіл.

За даними видання, учасники страйку провели годинний мітинг біля будівлі Рійгікогу (парламенту Естонії), а 24 січня планують акцію в Тарту на Ратушній площі.

Зокрема освітяни вимагають встановити мінімальну місячну зарплату на рівні 1950 євро, оскільки високе навантаження призводить до зростання дефіциту педагогів.

Педагоги дитячих садочків і профтехучилищ також планують долучитись до страйку солідарності 24 січня, який може тривати три дні.

Як розповіли у виданні, міністерство освіти Естонії минулої осені вело переговори зі Спілкою працівників освіти, яка наполягала на підвищенні мінімальної зарплати. 1 грудня вчителям запропонували підняти її на 3,1%, або до 1803 євро. Вони, своєю чергою, відкинули пропозицію, оскільки наполягали на підвищенні мінімальної зарплати на 11%.

Переговори, що проводилися під егідою державного примирителя, офіційно завершилися 6 грудня, коли було підписано протокол про розбіжності. Це означало, що уряд може встановити мінімальну зарплату вчителів на наступний рік на власний розсуд, а у профспілки з’являється право розпочати страйк. Після цього Спілка працівників освіти вирішила розпочати загальний безстроковий страйк.

У Міндовкіллі повідомили, що Україна отримала шанс не просто відновити інфраструктуру після війни, а й зробити економіку дружньою до довкілля, відкритою для інновацій і рівною для всіх громадян. Одним із ключових інструментів такого переходу може стати розвиток “зелених” робочих місць.

Президент США Дональд Трамп заявив, що не досяг жодного прогресу у переговорах про припинення вогню в Україні під час телефонної розмови з главою Росії Володимиром Путіним 3 липня.

У переговорах про членство в ЄС країни-кандидати впорядковують законодавчі зміни за “кластерами” – тематичними блоками європейського права, які охоплюють ключові сфери політики. Україна має пройти шість таких кластерів, гармонізувавши своє законодавство з нормами ЄС.

Німеччина опрацьовує можливість постачання Україні додаткових систем протиповітряної оборони. Мова про закупівлю ЗРК Patriot у США.

3 липня МЗС України запросило посла Угорщини у зв’язку з черговими недружніми заявами угорської сторони.