В Естонії затримали російського вченого, якого підозрюють у шпигунстві на користь РФ

Джерело: Politico

Влада Естонії в Тарту затримала російського вченого В’ячеслава Морозова, якого підозрюють у шпигунстві на користь РФ.

Морозов з 2010 року працює професором міжнародної політичної теорії в Тартуському університеті.  

Фото: ERR

Служба внутрішньої безпеки Естонії (ISS) повідомила в пресрелізі, що почала розслідування щодо Морозова. Його затримали ще 3 січня, але оприлюднили справу лише зараз.  

“Інтерес розвідки агресора до Естонії залишається значним. Цей недавній випадок слідує за кількома десятками інших та ілюструє бажання російських спецслужб проникнути в різні верстви суспільства в Естонії, включно з науковими колами”, – сказав директор ISS Марго Поллосон.

Морозова взяли під варту на два місяці й перевели до в’язниці в Таллінні. 

Керівниця Інституту політичних досліджень Йохана Скітте при Тартуському університеті, де донедавна працював Морозов, Крістіна Тюніссон написала випускникам, що російського професора звільнили після затримання.  

“У нас не було підстав ставити під сумнів попередні роботи В’ячеслава Морозова, але в світлі нових знань важливо критично переглянути їх”, – зазначила вона.

Естонська влада вже ловила місцевих жителів за підозрою в шпигунстві на користь Росії, але це вперше, коли російському вченому висувають подібні звинувачення.

Сильна спека, вітер і грози за останні тижні спричинили лісові пожежі по всій Росії, від віддаленого сибірського регіону Туви до Якутії. 

Сьогодні, 14 липня, російські війська скинули на цивільний автомобіль вибухівку з дрона у Херсоні.

У неділю, 14 липня, Кремль заявив, що не вважає адміністрацію Байдена відповідальною за замах на Дональда Трампа, але звинуватив її у “створенні атмосфери”, яка спровокувала напад.

В Міністерстві оборони України прокоментували неправдиві заяви про оновлення військово-облікових даних та проходження військово-лікарської комісії (ВЛК).

Сьогодні, 14 липня, близько 16:25 ворог здійснив атаку на місто Мирноград Донецької області. Є жертви.