В естонській розвідці прокоментували удар ЗСУ по російському кораблю «Новочеркаськ»
Джерело: ERR
Голова розвідувального центру Сили оборони Естонії Антс Ківісельг прокоментував, як на Росію вплине втрата ще одного корабля – “Новочеркаськ” – який ЗСУ атакували 26 грудня.
За його словами, для такої атаки необхідна дуже детальна підготовка та розуміння, де розташована російська ППО.
“Це потребує хорошої підготовки та збігу обставин”, – наголосив Ківісельг.
Він додав, що цей удар посилить тиск на Росію, щоб вона відвела свої підрозділи з окупованого Криму.
“Вони також не можуть використовувати порти у Криму, які є придатними та ефективними з точки зору їх прийомної спроможності. Тепер вони повинні перекидувати підрозділи далі, наприклад у порт Новоросійська, який розташований на території РФ, а не на окупованих територіях”, – зазначив він.
Як відомо, уночі 26 грудня тактична авіація Повітряних сил ЗСУ крилатими ракетами атакувала тимчасово окупований Крим.
Ціллю ПС ЗСУ став російський десантний корабель “Новочеркаськ”, який успішно уражено.
У ЗСУ повідомили, що, наймовірніше, на кораблі був ворожий боєкомплект, зокрема, могли бути БпЛА “шахед”, якими РФ атакує Україну.
- За інформацією ВМС ЗСУ, на момент удару по російському великому десантному кораблю “Новочеркаськ” на його борту могло бути щонайменше 80 осіб.
- У Центрі національного спротиву повідомили, що нині російські військові активно розшукують осіб, яких вважають інформаторами, котрі стежили за подіями в порту у тимчасово окупованому Криму.
У межах візиту до Франції відбулися двосторонні переговори делегації України з делегацією США у складі державного секретаря Марко Рубіо, спецпредставників президента Сполучених Штатів Стівена Віткоффа та Кіта Келлога.
Під час патрулювання лінії державного кордону прикордонники 9 загону імені Січових Стрільців виявили рідкісного птаха-хижака орлана-білохвоста, який потребував негайної допомоги. Поранений птах лежав на землі та не міг злетіти через пошкоджене крило.
17 квітня парламент Молдови проголосував за призначення чергових виборів до законодавчого органу на 28 вересня.
17 квітня Україна та США підписали меморандум про намір укласти угоду про спільний видобуток українських корисних копалин, підтвердила міністерка економіки Юлія Свириденко.
Під час своєї першої пресконференції на посаді міністра охорони здоров’я США, Роберт Кеннеді-молодший назвав аутизм “епідемією” та зробив низку суперечливих заяв, котрі викликали обурення серед громадськості та експертів.