В естонській розвідці прокоментували удар ЗСУ по російському кораблю «Новочеркаськ»
Джерело: ERR
Голова розвідувального центру Сили оборони Естонії Антс Ківісельг прокоментував, як на Росію вплине втрата ще одного корабля – “Новочеркаськ” – який ЗСУ атакували 26 грудня.
За його словами, для такої атаки необхідна дуже детальна підготовка та розуміння, де розташована російська ППО.
“Це потребує хорошої підготовки та збігу обставин”, – наголосив Ківісельг.
Він додав, що цей удар посилить тиск на Росію, щоб вона відвела свої підрозділи з окупованого Криму.
“Вони також не можуть використовувати порти у Криму, які є придатними та ефективними з точки зору їх прийомної спроможності. Тепер вони повинні перекидувати підрозділи далі, наприклад у порт Новоросійська, який розташований на території РФ, а не на окупованих територіях”, – зазначив він.
Як відомо, уночі 26 грудня тактична авіація Повітряних сил ЗСУ крилатими ракетами атакувала тимчасово окупований Крим.
Ціллю ПС ЗСУ став російський десантний корабель “Новочеркаськ”, який успішно уражено.
У ЗСУ повідомили, що, наймовірніше, на кораблі був ворожий боєкомплект, зокрема, могли бути БпЛА “шахед”, якими РФ атакує Україну.
- За інформацією ВМС ЗСУ, на момент удару по російському великому десантному кораблю “Новочеркаськ” на його борту могло бути щонайменше 80 осіб.
- У Центрі національного спротиву повідомили, що нині російські військові активно розшукують осіб, яких вважають інформаторами, котрі стежили за подіями в порту у тимчасово окупованому Криму.
У Києві на вулиці Драгоманова очевидці зафіксували жахливий випадок жорстокого поводження з твариною. У соцмережах…
На території РФ Федеральна служба з нагляду у сфері зв’язку, інформаційних технологій і масових комунікацій (“Роскомнадзор) заблокувала месенджер Viber.
Незалежно від результатів президентських виборів у США, війна в Україні, ймовірно, завершиться у 2025 році. І Україна, і Росія вичерпують свої людські ресурси та зіштовхуються з труднощами у мобілізації нових солдатів для фронту. Ця реальність передбачає, що 2025 рік стане часом для переговорів. Перемога Дональда Трампа може прискорити початок цих мирних переговорів. Під час кампанії Трамп обіцяв завершити війну в Україні ще до своєї інавгурації. Хоча це, ймовірно, перебільшення, очевидно, що він прагне розпочати переговори якомога швидше. Це погані новини для України. Російські війська просуваються на сході, відновлюючи частину територій, які Україна повернула влітку. Хоча Україна має зброю, її ресурси обмежені, а війська розпорошені. Розвідувальні служби вважають, що Україна невдовзі може зіткнутися з гострим браком солдатів.
Цього вікенду на Україну чекає по-справжньому зимова атмосфера. Щоправда, ненадовго — за даними Sinoptik.ua, погода на вихідні швидко зміниться з морозної на вологу. В суботу опадів не очікується, але вже до кінця тижня небо по всій країні знову затягне хмарами.
Сьогодні Росія завдала одного з наймасштабніших ударів по енергетичній інфраструктурі України за час війни, випустивши 93 ракети та 200 дронів. Хоча більшість загроз знищили сили ППО, критична інфраструктура зазнала значних ушкоджень. Президент Володимир Зеленський наголосив, що Кремль не прагне миру, а лише загострює ситуацію напередодні зимових холодів.