В Грузії обрали нового президента без голосування народу

Джерело: Ехо Кавказу

Члени виборчої колегії обрали президентом єдиного кандидата Міхеіла Кавелашвілі.

Колишній футболіст Кавелашвілі здобув 224 голоси колегії виборників — загалом до неї належить 300 членів. Ще один бюлетень було зіпсовано.

Як обирали президента

Вперше в історії країни, нового очільника держави обирали не народним голосуванням, а колегією виборців. Кандидат на пост президента лише один.

Голосування відбулось у грузинському парламенті. До колегії виборців на голосуванні увійшли:

  • 150 членів парламенту Грузії
  • 21 член Верховної ради Аджарської Автономної Республіки
  • 20 членів Верховної ради Абхазької Автономної Республіки
  • 109 членів представницьких органів місцевого самоврядування (сакребуло)

Єдиним кандидатом на посаду президента Грузії є колишній футболіст Міхеїл Кавелашвілі, член партії “Сила народу”, яка формально відкололась від правлячої політсили “Грузинська мрія”.

Кандидатом у президенти Кавелашвілі обрав почесний очільник “Грузинської мрії”, мільярдер Бідзіна Іванішвілі.

Опозиція країни та чинна президентка Саломе Зурабішвілі вже заявили, що не визнаватимуть результатів виборів.

До колегії виборців входить 61 опозиційний депутат. Загалом опозиція могла висунути свого кандидата на участь у виборах, але відмовилась це робити.

Квоту від сакребуло, якою не скористалась опозиція, повністю зайняла “Грузинська мрія”.

Відтак правляча партія мала 211 своїх представників у колегії виборців, а цієї кількості достатньо для обрання президента вже у першому турі.

Адміністрація Трампа передала Україні “покращений” проєкт угоди між країнами про рідкісноземельні метали після того, як Володимир Зеленський розлютив президента Дональда Трампа, відхиливши його початкову пропозицію, повідомили український та американський посадовці, а також три обізнані джерела. З’ясувалося, що це вже третій запропонований проєкт угоди. Спершу український президент відмовився підписувати угоду через “нестачу часу на ознайомлення”, тоді як вже у Мюнхені, отримавши другу угоду з пом’якшеними пунктами, вказав, що взагалі “не має права” підписувати таку угоду без нібито погодження Радою. До цього Зеленський не поінформував партнерів про “такі деталі” попри те, що сам запропонував українські надра в обмін на допомогу.

Демонструючи свою позицію та висловлюючи єдність у підтримці України у боротьбі з агресією РФ третій рік поспіль, 24 лютого о 12:00 понад 50 латвійських ЗМІ, а також суспільні медіа Литви та Естонії відтворять гімн України.

Honda готова відновити переговори про поглинання з метою створення четвертого за величиною виробника автомобілів у світі, якщо генеральний директор Nissan Макото Учіда піде у відставку.

20 лютого президент Володимир Зеленський провів зустріч зі спеціальним представником Президента США з питань України Кітом Келлогом. Сторони зокрема обговорили ситуацію на полі бою, питання повернення усіх наших полонених, а також дієві гарантії безпеки.

Італійський дім моди Gucci офіційно зареєстрував торгову марку в російській Федеральній службі з інтелектуальної власності.