В Грузії обрали нового президента без голосування народу

Джерело: Ехо Кавказу

Члени виборчої колегії обрали президентом єдиного кандидата Міхеіла Кавелашвілі.

Колишній футболіст Кавелашвілі здобув 224 голоси колегії виборників — загалом до неї належить 300 членів. Ще один бюлетень було зіпсовано.

Як обирали президента

Вперше в історії країни, нового очільника держави обирали не народним голосуванням, а колегією виборців. Кандидат на пост президента лише один.

Голосування відбулось у грузинському парламенті. До колегії виборців на голосуванні увійшли:

  • 150 членів парламенту Грузії
  • 21 член Верховної ради Аджарської Автономної Республіки
  • 20 членів Верховної ради Абхазької Автономної Республіки
  • 109 членів представницьких органів місцевого самоврядування (сакребуло)

Єдиним кандидатом на посаду президента Грузії є колишній футболіст Міхеїл Кавелашвілі, член партії “Сила народу”, яка формально відкололась від правлячої політсили “Грузинська мрія”.

Кандидатом у президенти Кавелашвілі обрав почесний очільник “Грузинської мрії”, мільярдер Бідзіна Іванішвілі.

Опозиція країни та чинна президентка Саломе Зурабішвілі вже заявили, що не визнаватимуть результатів виборів.

До колегії виборців входить 61 опозиційний депутат. Загалом опозиція могла висунути свого кандидата на участь у виборах, але відмовилась це робити.

Квоту від сакребуло, якою не скористалась опозиція, повністю зайняла “Грузинська мрія”.

Відтак правляча партія мала 211 своїх представників у колегії виборців, а цієї кількості достатньо для обрання президента вже у першому турі.

У Міндовкіллі повідомили, що Україна отримала шанс не просто відновити інфраструктуру після війни, а й зробити економіку дружньою до довкілля, відкритою для інновацій і рівною для всіх громадян. Одним із ключових інструментів такого переходу може стати розвиток “зелених” робочих місць.

Президент США Дональд Трамп заявив, що не досяг жодного прогресу у переговорах про припинення вогню в Україні під час телефонної розмови з главою Росії Володимиром Путіним 3 липня.

У переговорах про членство в ЄС країни-кандидати впорядковують законодавчі зміни за “кластерами” – тематичними блоками європейського права, які охоплюють ключові сфери політики. Україна має пройти шість таких кластерів, гармонізувавши своє законодавство з нормами ЄС.

Німеччина опрацьовує можливість постачання Україні додаткових систем протиповітряної оборони. Мова про закупівлю ЗРК Patriot у США.

3 липня МЗС України запросило посла Угорщини у зв’язку з черговими недружніми заявами угорської сторони.