В Індії – обшуки в будинках журналістів: їх звинувачують у поширенні китайської пропаганди

Джерело: Reuters

Поліція Індії у вівторок, 3 жовтня, провела обшук в офісі новинного порталу в Нью-Делі і в будинках журналістів, пов’язаних з ним, у межах розслідування підозри в незаконному іноземному фінансуванні медіакомпанії.

За словами посадовців, ноутбуки та мобільні телефони вилучено в межах розслідування щодо новинного інтернет-порталу NewsClick.

“Спеціальна слідча група розпочала операцію, щоб виявити всіх осіб, які, ймовірно, отримували кошти з-за кордону для управління медіагрупою, основним завданням якої є поширення іноземної пропаганди”, – пояснив представник Міністерства внутрішніх справ Індії.

Водночас він зауважив, що обшуки були частиною розслідування, проведеного Управлінням з виконання законів, індійським агентством по боротьбі з фінансовими злочинами, у зв’язку з підозрою у відмиванні грошей компанією NewsClick.

Своєю чергою, інший представник міністерства зазначив, що обшуки проведено в будинках понад десятка журналістів та інших авторів, пов’язаних із NewsClick.

“Ми нікого не заарештували, і обшуки все ще тривають”, – сказав інший посадовець на умовах анонімності.

На сайті NewsClick вказано, що портал повідомляє про новини з Індії та інших країн з акцентом на “прогресивні рухи”.

Офіційні особи розповіли, що розслідування почалося після того, як у серпневому репортажі New York Times портал News Click  назвали частиною глобальної мережі, яка отримує кошти від американського мільярдера Невілла Роя Сінгхема, нібито для публікації китайської пропаганди.

Сам же засновник NewsClick Прабір Пуркаястха заявив тоді, що ці звинувачення не є новими, і що організація відповість на них у суді.

  • 30 вересня в міністерстві закордонних справ Китаю заявили, що Сполучені Штати є справжньою “імперією брехні”, критикуючи звіт Державного департаменту США, який звинуватив Пекін у тому, що він щорічно витрачає мільярди доларів на маніпулювання інформацією.
  •  У четвер, 5 жовтня, німецькі поліціянти та митники обшукали кілька об’єктів на півдні Німеччини, які належать громадянину Росії, олігарху Алішеру Усманову.

У Сінгапурі до 20 днів ув’язнення засудили 31-річного чоловіка, який недбало ставився до 43 котів у порожній квартирі.

Україна також може використати західну зброю для нападу на російські позиції в Росії, звідки атакують країну, спільно заявили канцлер ФРН Олаф Шольц та президент Франції Емманюель Макрон 28 травня.

За даними NASA, північне сяйво в небі над Північною Америкою та Європою у травні, ймовірно, було найсильнішим за останні століття.

28 травня прем’єр-міністр Бельгії Александер Де Кроо на спільній пресконференції з президентом Володимиром Зеленським, зазначив, що усе озброєння, які постачає Україні Брюссель, має бути використане українськими військовими на своїй території.

Американський рок-гурт Kiss продав права на свою музику, а також бренд, імідж та інтелектуальну власність за понад $300 мільйонів шведській компанії Pophouse, заснованій колишнім учасником гурту AВВА Бйорном Ульвеусом.