В Ірані судді «діагностували» у трьох акторок, які не носили хіджабів, психічні захворювання

Джерело: Insider.

В Ірані акторки Азаде Самаді, Лейла Болукат і Афсане Баєган нещодавно з’явилися на публіці без хусток, порушивши суворі правила пристойності країни. Іранські судді “діагностували” у них психічні захворювання, наказавши їм пройти обов’язкове лікування від того, що вони назвали “антисімейним розладом особистості”.

Вищезгадана “хвороба” не визнається жодною великою західною медичною установою.

В Ірані жінкам, які відмовляються носити хіджаб у громадських місцях, може загрожувати до двох років в’язниці. У випадку повторного порушення правил – передбачено більший термін ув’язнення, якщо відповідний проєкт закону буде прийнято.

Наприклад, Афсане Баєган надягнула капелюх замість хіджаба під час знімання фільму. Її засудили до двох років за ґратами, заборонивши також подорожувати та користуватися Інтернетом.

44-річна Азаде Самаді отримала медичний наказ, бо вона на похоронах надягнула капелюх замість хіджаба. Суд постановив, що вона зобов’язана кожні два тижні відвідувати психіатричні центри для лікування від “антисоціального захворювання”. Їй заборонили у доступі до телефону на пів року й закрили всі її акаунти у соціальних мережах.

Лейлу Болукат засудили до шести місяців ув’язнення з подальшою забороною на професійну діяльність протягом двох років. Її покарали через публікацію своїх фото без хіджаба у соціальних мережах.

Провідні психіатричні установи Ірану відхилили рішення суду. Керівники чотирьох психіатричних комісій надіслали листа до голови судової системи Ірану.

“Діагностика психічних розладів – у компетенції психіатра, а не судді, – йдеться у листі, повідомляє видання. – Так само, як діагностика інших хвороб — у компетенції лікарів, а не суддів”.

Лікарі назвали діагнози “ненауковими та дивними”. Вони вимагають від влади змінити вироки трьом жінкам.

За даними синоптиків, у понеділок, 24 червня, в низці областей України прогнозуються короткочасні дощі.

Голову Сергокалинського району Дагестану Магомеда Омарова затримали силовики після подій у республіці 23 червня, під час яких невідомі обстріляли православну церкву, а також синагогу й наряд поліції.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну інформацію станом на 22:00 23 червня. З початку доби відбулося 116 бойових зіткнень. Ворог концентрував свої зусилля на Покровському та Курахівському напрямках. Сили оборони знають про плани ворога та роблять все, щоб їх зірвати.

23 червня глава Міноборони Чехії Яна Чернохова повідомила, що перші снаряди, закуплені в межах чеської ініціативи, передадуть Україні вже наприкінці червня.

Вже через кілька тижнів після дозволу Україні використовувати зброю, надану США, для обмежених ударів по території Росії, країна досягає певних успіхів у зупиненні наступу російських військ вздовж північно-східного фронту. Одначе, військові командири закликають зняти обмеження на застосування ракет великої дальності.