В Ірані судді «діагностували» у трьох акторок, які не носили хіджабів, психічні захворювання

Джерело: Insider.

В Ірані акторки Азаде Самаді, Лейла Болукат і Афсане Баєган нещодавно з’явилися на публіці без хусток, порушивши суворі правила пристойності країни. Іранські судді “діагностували” у них психічні захворювання, наказавши їм пройти обов’язкове лікування від того, що вони назвали “антисімейним розладом особистості”.

Вищезгадана “хвороба” не визнається жодною великою західною медичною установою.

В Ірані жінкам, які відмовляються носити хіджаб у громадських місцях, може загрожувати до двох років в’язниці. У випадку повторного порушення правил – передбачено більший термін ув’язнення, якщо відповідний проєкт закону буде прийнято.

Наприклад, Афсане Баєган надягнула капелюх замість хіджаба під час знімання фільму. Її засудили до двох років за ґратами, заборонивши також подорожувати та користуватися Інтернетом.

44-річна Азаде Самаді отримала медичний наказ, бо вона на похоронах надягнула капелюх замість хіджаба. Суд постановив, що вона зобов’язана кожні два тижні відвідувати психіатричні центри для лікування від “антисоціального захворювання”. Їй заборонили у доступі до телефону на пів року й закрили всі її акаунти у соціальних мережах.

Лейлу Болукат засудили до шести місяців ув’язнення з подальшою забороною на професійну діяльність протягом двох років. Її покарали через публікацію своїх фото без хіджаба у соціальних мережах.

Провідні психіатричні установи Ірану відхилили рішення суду. Керівники чотирьох психіатричних комісій надіслали листа до голови судової системи Ірану.

“Діагностика психічних розладів – у компетенції психіатра, а не судді, – йдеться у листі, повідомляє видання. – Так само, як діагностика інших хвороб — у компетенції лікарів, а не суддів”.

Лікарі назвали діагнози “ненауковими та дивними”. Вони вимагають від влади змінити вироки трьом жінкам.

На Трафальгарській площі у Лондоні презентували відновлену мозаїку української художниці Алли Горської. Артоб’єкт став символом пам’яті, гідності та боротьби за право повернутися додому. У заході взяли участь британській підприємець, засновник Virgin Group Річард Бренсон та український боксер, чемпіон світу за версіями WBA, WBO та IBF, Олександр Усик.

Голова європейської дипломатії Кая Каллас привітала тверду позицію президента США Дональда Трампа щодо Росії, втім, розкритикувала ультиматум у 50 днів, оскільки росіяни продовжують неспровоковане вторгнення. Вона також закликала США підкріпити санкції військовою підтримкою України.

14 липня КП “Київський метрополітен” розпочав громадське обговорення можливих змін до правил перевезення тварин у підземці. Зокрема, мова про нові умови проїзду собак.

Китайський університет Dalian Polytechnic вигнав студентку за “недоречні контакти з іноземцем” та “підрив національної гідності” після того, як у мережі зʼявилися відео з нею та українським кіберспортсменом Данилом Тесленком (Zeus).

Ввечері 14 липня президент Володимир Зеленський провів розмову з главою Білого дому Дональдом Трампом. Сторони зокремо обговорили зміцнення українських позицій для досягнення миру.