В Ірані таємно стратили чоловіка за антиурядові протести 2022 року

Джерело: BBC News
В Ірані таємно стратили 21-річного Мілада Зохреванда засудженого до смертної кари через минулорічні антиурядові протести.
Джерела повідомили, що йому було відмовлено в адвокаті під час затримання та суду.
Судова влада Ірану не підтвердила інформацію, але якщо ця інформація підтвердиться, Зохреванд стане восьмим протестувальником, страченим після минулорічних мітингів.
У нещодавній доповіді Генерального секретаря ООН Антоніу Гутерріша попереджено, що в семи попередніх справах інформація “свідчила про те, що судові процеси не відповідали вимогам належної правової процедури та справедливого судового розгляду”.
“Часто відмовляли в доступі до адекватного та своєчасного правового представництва, повідомляли про вимушені зізнання, які могли бути отримані в результаті тортур”, – йдеться в повідомленні.
Протести проти священнослужителів Ірану спалахнули у вересні 2022 року після смерті 22-річної Махси Аміні, яку затримала поліція моралі за нібито “неналежне носіння” хіджабу.
Сотні людей були вбиті і тисячі затримані під час жорстокого придушення силами безпеки, які зобразили протести як “заворушення”.
Іран займає друге місце після Китаю за кількістю щорічних страт.
- У четвер Махса Аміні та рух “Жінка – Життя – Свобода” в Ірані стали лауреатами премії Сахарова за свободу думки Європейського парламенту.
- Іранський суд засудив жінку до страти шляхом забивання камінням за подружню зраду.
Батіг, який використовував актор Гаррісон Форд у фільмі “Індіана Джонс і останній хрестовий похід” продали на аукціоні за $525 000.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну інформацію на фронті станом на 22:00 18 липня. Загалом від початку цієї доби відбулося 138 бойових зіткнень.
Італійський бренд Loro Piana, що належить LVMH, потрапив під суд за експлуатацію працівників.
Прем’єр-міністерка Юлія Свириденко повідомила, що Україна і США ведуть детальні переговори щодо угоди, яка передбачає залучення американських інвестицій у виробництво безпілотників в Україні.
Парламент Словенії ухвалив закон, який легалізує евтаназію для невиліковно хворих пацієнтів, який дозволить таким пацієнтам за власним бажанням отримати медикаментозну допомогу для припинення життя.