В Ірландії відбулося голосування щодо вилучення з конституції норми про «жінку в сім’ї»
Джерело: France24
Громадяни Ірландії голосували за те, чи слід вилучати з конституції країни норму про “жінку в сім’ї”.
У статті 41. п.2 конституції Ірландії, яка діє з 1937 року, коли католицька церква ще мала величезний вплив на громадське та приватне життя в Ірландії, йдеться, що “своїм життям у родинній оселі жінка надає державі підтримку, без якої неможливе суспільне благо”.
Далі вказано, що “держава докладає зусиль для того, щоб матері через економічну необхідність не були змушені брати участь у праці, нехтуючи своїми обов’язками вдома”.
За словами міністра закордонних справ Ірландії Майкла Мартіна, таке формулювання норми “більше не відображає сучасне життя”.
Тоді як міністр з питань рівності Родерік О’Горман заявив, що поточне формулювання статті “прагне включати жінок у дуже особливу роль, що контрастує з реальністю жіночого життя, жіночої кар’єри в нашій державі сьогодні”.
Як зазначається, організатори референдуму пропонували вилучити цю статтю та замінити її статтею, яка містить гендерно нейтральні формулювання.
Багато ірландців привітали цей референдум, зазначивши, що він свідчить про великий прогрес у правах ірландських жінок.
- Ірландія готується проголосувати 8 березня за заміну конституційних посилань на важливість “життя жінки вдома”, що є ще однією спробою оновити її соціально-консервативний установчий документ 1937 року.
На одному з пляжів на заході Ірландії подружжя Кейт і Джон Гей натрапило на пляшку з посланням, яка пропливла майже 3 тисячі кілометрів через Атлантичний океан. У ній була записка від пари закоханих – Аніти Моран та Бреда Сквайрса – яку вони залишили ще у 2012 році після побачення на канадському острові Белл.
Останні події в Польщі, пов’язані з демонтажем українських символів та ігноруванням проявів ксенофобії, засвідчують тривожну тенденцію: польська держава не дає належної відповіді на зростання антиукраїнських настроїв. Про це пише польський журналіст і публіцист Міхал Ольшевський у своїй колонці для “Gazeta Wyborcza”.
У Держдумі Росії готуються до розгляду законопроєкту, який дозволить притягати до кримінальної відповідальності “іноагентів” після першого ж порушення закону – без попереднього адміністративного покарання. Про це повідомив спікер Держдуми В’ячеслав Володін у своєму Telegram-каналі.
Платформа McHire, яку McDonald’s використовує для прийому на роботу нових співробітників, виявилася вразливою до елементарного злому. Двоє незалежних дослідників кібербезпеки – Ієн Керролл і Сем Каррі – з’ясували, що до внутрішньої системи, яка обробляє заявки кандидатів, можна було увійти, просто ввівши логін і пароль “123456”.
Голова Центру протидії корупції Віталій Шабунін заявив, що президент Володимир Зеленський “робить перші, але впевнені кроки” до авторитарної моделі влади, заснованої на зловживанні повноваженнями та вибірковому переслідуванні опонентів.