В Іспанії дрони, виготовлені в Україні, використовували для доставки наркотиків

Джерело: Міністерство внутрішніх справ Іспанії
Національна поліція Іспанії ліквідувала злочинну організацію, яка займалася контрабандою гашишу з Марокко до Іспанії за допомогою дронів, виготовлених в Україні.
Ці дрони виготовлялися в Україні, перевозилися в Іспанію, де ними керували східноєвропейці, котрі укладали угоди з місцевими злочинними групами для доставляння наркотиків. Для цього вони використовували великі безпілотники, здатні перевозити близько десяти кілограмів гашишу за один “рейс”. Радіус польоту цих БпЛА – понад п’ятдесят кілометрів.
Використання безпілотників дозволило зловмисникам пройти маршрут між Марокко та Іспанією, пролетівши над водами Гібралтарської протоки, і повернутися після скидання наркотиків без необхідності приземлятися.
Розслідування, яке тривало понад рік за сприяння Європолу та правоохоронців України та Польщі, призвело до арешту десяти осіб, проведення шести обшуків і вилучення дронів, пристроїв для дистанційного керування, інструментів для ремонту, значних сум готівки та наркотиків.
- У Південній Каліфорнії викрили та заарештували чоловіка, який за допомогою дрона доставляв фентаніл та інші наркотики своїм клієнтам.
- На Волині прикордонники приземлили дрон, який перевозив 22 кг наркотиків на 13 млн грн. Всередині містилося два пакунки із 22,5 кг гашишу.
Ввечері 14 липня президент Володимир Зеленський провів розмову з главою Білого дому Дональдом Трампом. Сторони зокремо обговорили зміцнення українських позицій для досягнення миру.
За минулу добу в Україні зафіксували 203 пожежі, котрі охопили понад 145 гектарів землі. Причинами займань переважно стали спека та людська недбалість, а також російські обстріли.
14 липня виповнюється 38 років фронтмену рок-гурту Imagine Dragons та великому другу України Дену Рейнольдсу. Виконавець, будучи амбасадором платформи UNITED24, продовжує завзято підтримувати нашу країну на концертах.
Перша леді Франції Бріжит Макрон оскаржить виправдувальний вирок двом жінкам, котрі що поширювали дезінформацію про її біографію.
У січні 2024 року парламент Південної Кореї ухвалив закон про заборону вживання собачого м’яса, давши фермерам час до лютого 2027 року на закриття бізнесу. Втім, за оцінками ЗМІ, на фермах країни досі утримується близько 550 000 собак, котрих необхідно перевести до притулків або знайти нові домівки.