В Іспанії мережі мобільного зв’язку вийшли з ладу по всій країні

Джерело: LBC

Провідні оператори Іспанії, включаючи Movistar, Orange, Vodafone, Digimobil і O2, вийшли з ладу по всій країні.

Абоненти не можуть здійснювати дзвінки, отримувати текстові повідомлення або користуватися мобільними даними в результаті відключення, яке почалося близько 5 ранку, згідно з даними сайту DownDetector.

Відключення поширилося на більшу частину країни, проблеми спостерігаються у всіх великих містах, включаючи Мадрид, Малагу, Барселону, Валенсію, Мурсію, Севілью та Більбао.

Люди по всій країні повідомляють про відсутність сигналу, повне відключення та проблеми з інтернетом. Інші скаржилися, що не можуть працювати або вчитися через відключення інтернету, і просять своїх провайдерів про допомогу.

Відключення також вплинуло на телефонні лінії екстрених служб, оскільки загальноєвропейський номер екстреної допомоги 112 став недоступним у деяких частинах Іспанії.

Проблема, очевидно, виникла через серйозний збій у системі Telefónica, яка є оператором більшості мобільних мереж Іспанії. Ця транснаціональна компанія є другою за величиною компанією в Іспанії і здійснює телекомунікаційні операції у 18 країнах, що робить її одним з найбільших телефонних операторів і провайдерів мобільного зв’язку у світі.

Як повідомляється, телекомунікаційний гігант провів оновлення мережі, яке пішло не за планом, що призвело до відключення електроенергії по всій країні для мільйонів мешканців Іспанії.

Представник Telefónica заявив: “Ми провели деякі роботи з оновлення мережі, які вплинули на послуги фіксованого зв’язку деяких компаній (голосовий зв’язок та інтернет). Ми працюємо над розв’язанням цієї проблеми, і деякі з постраждалих послуг вже відновлено, наприклад, роботу служби екстреної допомоги 112, яка наразі відновлена”.

Військові М’янми відповідальні за загибель щонайменше 702 цивільних протягом шести місяців виборчого періоду. Новий звіт ООН описує різке погіршення ситуації з правами людини в М’янмі на тлі контрольованих військовими виборів. Найбільшим джерелом руйнувань і жертв, за оцінкою організації, залишаються авіаудари.

Федеральний суд у Вашингтоні заблокував адміністрації Дональда Трампа використання оновленої імміграційної бази SAVE для перевірки виборчих списків штатів. Правозахисники попереджали, що така система може помилково позбавити права голосу законних виборців.

Верховний суд Іспанії засудив колишнього міністра транспорту Хосе Луїса Абалоса до 24 років ув’язнення у справі про корупцію під час закупівлі масок у пандемію COVID-19. Його колишній помічник Кольдо Гарсія отримав 19 років.

Група податкових експертів і колишніх посадовців IRS заявила в суді, що Міністерство юстиції США незаконно надало Дональду Трампу, його родині та бізнесу захист від податкових перевірок. На їхню думку, така домовленість може порушувати конституційну заборону на отримання президентом додаткової вигоди від держави.

Прямі збитки житловим і нежитловим будівлям на півдні Лівану після нової війни між Ізраїлем і “Хезболлою” оцінили приблизно у $1,38 млрд. За даними UNDP і ліванського Національного центру наукових досліджень, повністю зруйновано понад 11 тисяч будівель.