В Італії суд постановив, коли фашистське вітання вважається злочином

Джерело: Barron`s

Верховний суд Італії постановив, що фашистське вітання, увага до якого зросла через заходи в містах країни на початку січня, вважається злочином, але лише за певних обставин.

За даними видання, 18 січня Верховний суд ухвалив рішення в окремій справі восьми осіб, засуджених за використання так званого римського салюту (підняття прямої правої руки перед собою з випрямленою долонею та пальцями, направленими вниз) під час церемонії у Мілані у 2016 році.

Зокрема судді дійшли висновку, що фашистське вітання та церемонія переклички, за якої учасники демонстрації відповідають “присутній”, підіймаючи руки, є правопорушеннями. Вони пояснили, що ці ритуали “нагадують жести, притаманні розпущеній фашистській партії” Беніто Муссоліні.

Утім, в суді уточнили, що, згідно із антифашистським законом Шельба від 1952 року, злочин не вважається скоєним, якщо жести здійснюються під час вшанування пам’яті, і якщо не можна довести наміри учасників заходу відродити фашистську партію.

У суді наголосили, що в таких випадках може бути застосований інший документ – закон Манчіно від 1993 року, який передбачає санкції за акти дискримінації або насильства расового характеру. Проте рішення щодо конкретних справ мають ухвалювати суди.

У справі Мілана Верховний суд Італії надав підсудним право оскаржити вироки та заявив, що суди повинні вирішити, чи існувала “конкретна небезпека реорганізації розпущеної фашистської партії”.

Прем’єр-міністр Ізраїлю Беньямін Нетаньягу заявив, що ізраїльські військові знайшли на базах бойовиків “Хезболли” найсучаснішу російську зброю на півдні Лівану.

У ДСНС повідомили, що 16 жовтня понад 40 рятувальників поповнили банк крові, котра наразі так потрібна нашим військовим.

Згідно з інформацією Міністерства аграрної політики та продовольства України, в Україні вже намолочено 62,2 млн тонн нового врожаю, який зібраний на площі 16,8 млн га.

17 жовтня президент Володимир Зеленський підписав закон “Про внесення змін до Митного кодексу щодо запровадження атестації посадових осіб митних органів” щодо “перезавантаження” митниці.

Громадянин Ірландії Роберт Діґан на псевдо Ірландець, загинув на полі бою 17 вересня, залишивши за собою спадщину хоробрості та вірності. Його побратими вшанували шлях від ірландського рейнджера до українського захисника.