В Італії суд постановив, коли фашистське вітання вважається злочином

Джерело: Barron`s

Верховний суд Італії постановив, що фашистське вітання, увага до якого зросла через заходи в містах країни на початку січня, вважається злочином, але лише за певних обставин.

За даними видання, 18 січня Верховний суд ухвалив рішення в окремій справі восьми осіб, засуджених за використання так званого римського салюту (підняття прямої правої руки перед собою з випрямленою долонею та пальцями, направленими вниз) під час церемонії у Мілані у 2016 році.

Зокрема судді дійшли висновку, що фашистське вітання та церемонія переклички, за якої учасники демонстрації відповідають “присутній”, підіймаючи руки, є правопорушеннями. Вони пояснили, що ці ритуали “нагадують жести, притаманні розпущеній фашистській партії” Беніто Муссоліні.

Утім, в суді уточнили, що, згідно із антифашистським законом Шельба від 1952 року, злочин не вважається скоєним, якщо жести здійснюються під час вшанування пам’яті, і якщо не можна довести наміри учасників заходу відродити фашистську партію.

У суді наголосили, що в таких випадках може бути застосований інший документ – закон Манчіно від 1993 року, який передбачає санкції за акти дискримінації або насильства расового характеру. Проте рішення щодо конкретних справ мають ухвалювати суди.

У справі Мілана Верховний суд Італії надав підсудним право оскаржити вироки та заявив, що суди повинні вирішити, чи існувала “конкретна небезпека реорганізації розпущеної фашистської партії”.

Міністерство із прав людини та справ споживачів Іспанії наклало штраф 107,8 млн євро на лоукостер Ryanair за зловживання.

Станом на 16:00 п’ятниці, 22 листопада, ворог 118 разів атакував позиції Сил оборони. Найбільша активність окупантів спостерігається на Покровському, Курахівському та Времівському напрямках. Наші захисники зупиняють ворога, тримають рубежі та руйнують плани росіян.

Міністерство оборони кодифікувало та допустило до використання у Силах оборони всюдихід-амфібію Argo Aurora. 

У високогір’ї Карпат снігові замети досягають метра, а температура опустилася до -11 °С.

Розробники української відеогри “S.T.A.L.K.E.R. 2: Серце Чорнобиля” повідомили про продаж мільйона примірників. Гра вийшла 2 дні тому, 20 листопада.